Denník N

Vývoj bojov (188. deň): Ako sa vyvíja pokus o veľký ukrajinský protiútok

Foto - ukrajinská armáda
Foto – ukrajinská armáda

Vývoj bojov môžete odteraz aj počúvať. Audioverzia je dostupná pre predplatiteľov na webe alebo v aplikácii Denník N. Zverejňujeme ju vždy s novým vydaním seriálu.

  • Ofenzíva je úplne iná disciplína, bude bolieť.
  • Ako môžu uvažovať Ukrajinci a ako Rusi.
  • Čo hovoria ruské zdroje.
  • Mapy dňa – situácia na bojisku pri Chersone
  • Videá dňa – opustené ruské pozície pri Chersone v prvej línii po útoku; zničená kolóna ukrajinských tankov; dôkaz, že ukrajinské stíhačky používajú americké rakety; prepadnutie ruského obrneného vozidla očami posádky.
  • Zapnite si odber seriálu o vývoji bojov na Ukrajine jedným klikom.

Aj dnes prinášame zhrnutie situácie na bojisku zostavené z informácií rôznych ministerstiev obrany a nezávislých analytikov. Informácie v tomto texte sú zhrnutím výsledkov bojov za utorok 30. augusta. Aktuálny stav na niektorých miestach už môže byť iný.

Prehľad potvrdených strát je na konci článku.

Ofenzíva je úplne iná disciplína, bude bolieť. Treba sa pripraviť, že nasledujúce dni budú plné neistoty. Ukrajinská armáda uvalila na svoj protiútok v Chersonskej oblasti úplné informačné embargo. V jej pravidelnej rannej správe nie je o vlastných útokoch ani slovo. Spomínajú sa v nej len aktivity ruskej armády pozdĺž celého frontu. Generálny štáb opakovane vyzýva novinárov, analytikov aj verejnosť, aby nezverejňovali nič, čo by mohlo ohroziť operácie armády. Veľká väčšina to dodržiava.

Okrem zväčša anekdotických správ z ukrajinskej strany frontu tak sú k dispozícii neúplné informácie z nezávislých zahraničných zdrojov a potom sebavedomé vyhlásenia z Ruska. Ak by sme mali veriť iba im, je čas na paniku.

Oficiálne

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vojna na Ukrajine

Vývoj bojov na Ukrajine

Komentáre, Svet

Teraz najčítanejšie