Denník N

Športový newsfilter: Slováci sú v Putinovej KHL, čo to majú za argumenty?

Vladimir Putin. FOTO – TASR/AP
Vladimir Putin. FOTO – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

Športový newsfilter sa vracia po letnej prestávke, a tak sa nebude venovať udalostiam len za posledný týždeň, ale za celé dva mesiace.

V jeho najnovšom vydaní sa dočítate:

  • o Slovákoch v KHL;
  • čo sa podarilo Jurajovi Slafkovskému;
  • že futbalisti majú nového trénera;
  • ako sa darilo Slovanu v Európe;
  • prečo neboli prekvapením Saganove výsledky na Tour
  • a že slovenský tenista Andrej Martin mal dopingový nález.

Víťazom leta je Ján Volko, porazeným Cristiano Ronaldo.

Športový newsfilter vychádza vždy v pondelok ráno a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Autorom prvého a šiesteho bodu je Tomáš Čorej, druhého Michal Červený, tretieho Lukáš Vráblik, štvrtého Pavel Bielik a piateho Peter Kováč.


1. Zo slovenských hokejistov sú bábky Putinovho režimu

Za vyše šesť mesiacov vojny proti Ukrajine už musí byť všetkým jasné, že v Rusku vládne zločinný režim. Lenže kým sa celý civilizovaný svet usiluje o jeho izoláciu, niektorí slovenskí hokejisti a funkcionári sa tvária, akoby sa nič nedialo.

Čo sú to za argumenty. V čase, keď ruské vojská zabíjajú tisíce ukrajinských civilistov, viacerí naši hráči podpísali lukratívne zmluvy v KHL. Dokopy v nej od novej sezóny bude pôsobiť až sedem Slovákov.

Najčastejším argumentom na ich obhajobu je, že do ruskej ligy idú „iba“ zarábať peniaze. Napríklad Tomáš Jurčo vyhlásil, že kontraktom v KHL nepodporujú vojnu, ale myslia v prvom rade na uživenie svojich rodín.

Je fakt, že nájsť si dobre platené miesto je pre slovenských hokejistov náročnejšie než pred začiatkom vojny. Mnohí švédski či fínski hráči z KHL odišli do domácich líg, a pre našich hráčov tak v týchto súťažiach nezostáva veľa voľných miest.

Tvrdenie, že politiku do športu netreba miešať, je hlbokým nepochopením súčasnej situácie. KHL nie je „len“ jednou z mnohých hokejových líg, ale v prvom rade je propagandistickým nástrojom napojeným priamo na prezidenta Vladimira Putina.

Vedenie ligy napríklad začiatkom marca poslalo všetkým klubom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Iné podcasty Denníka N

MS v hokeji

  • finále: Kanada - Nemecko 5:2
  • Slovensko skončilo na 9. mieste

Športové podcasty Denníka N

Športový newsfilter

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie