Denník N

Newsfilter: Menšinová vláda a Matovič v nej – splnený sen každej mafie

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Matovič neodišiel, odišla SaS. 2. OĽaNO prehralo. 3. Už pracuje na ďalšom rozklade.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Matovič neodišiel, odišla SaS

V stredu 31. augusta sa malo naplniť varovanie, ktoré vyslala strana SaS zvyšku koalície už začiatkom leta. Všetkým vrátane fanúšikov Igora Matoviča celý čas jasne a opakovane hovorili, že keď neodíde z vlády Igor Matovič, odídu ministri SaS.

Igor Matovič neodišiel, lebo, ako on hovorí, „nechcel nechať ľudí v štichu“ –, a tak podali demisiu dokopy už štyria ministri za SaS.

Slovensko teda čaká menšinová vláda a menšinovú vládu zase čaká zima, ktorá má byť vraj legendárne krutá. Existuje teoretická možnosť, že táto menšinová vláda vydrží až do konca volebného obdobia, aby však vôbec mohla riadiť krajinu, bude musieť vyriešiť dva kľúčové problémy svojej prevádzky.

Nahradiť SaS. Prvý by mal byť oveľa jednoduchší ako druhý, pretože je jednorazový a výlučne personálny. Matovič s Hegerom budú musieť nájsť náhradu za ministrov za SaS. Takú náhradu, ktorú bude prezidentka ochotná vymenovať.

Z kuloárov už dávnejšie prenikla upokojujúca informácia, že post ministra spravodlivosti nepripadne strane Borisa Kollára, inak sa však o nomináciách veľa nehovorilo.

Až v deň demisie ústami Hegera aj Matoviča vyslalo OĽaNO signál, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie