Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Sulíkove vyjadrenia po demisii robia z predčasných volieb iba teóriu

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Sulík jasne odkázal Smeru, že to má byť Fico, kto má navrhnúť odvolanie Matoviča. 2. Ak sa mená potvrdia, ministrov SaS nahradí prvá liga. 3. Ceny energií treba zastropovať skôr, ako sa udalosti v Prahe stanú normou v celej Únii

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Uľahčite si život jedinečnou aplikáciou. Stačí aplikovať ČSOB SmartBanking. Jedinečná banková aplikácia s lístkami na vlak a MHD, parkovaním, spravodajstvom a e-bločkami.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Sulík jasne odkázal Smeru, že to má byť Fico, kto má navrhnúť odvolanie Matoviča

Predseda SaS Richard Sulík dal v pondelok večer rozhovor Monike Tódovej, z ktorého vyplývajú dva základné odkazy pre voličov i politikov:

  • Nevylučuje, že SaS sa ešte do vlády vráti, ak z nej Matovič odíde.
  • Hovorí, že všetky vládne návrhy, ktoré budú liberáli považovať za rozumné, v parlamente podporia.

Tieto dve posolstvá si v jednej veci navzájom odporujú, ale to podstatné majú spoločné – Sulík oboma odkazuje, že nechce Hegerov pád ani predčasné voľby. Nechce ani riskovať, čo by po nich mohlo prísť.

Sulíkova veta, od ktorej sa všetko odvíja, je táto: „V zásade chceme, aby dovládla Hegerova vláda, ideálne tak, že odíde Igor Matovič a my sa tam vrátime.“

V čom si Sulíkove tvrdenia odporujú. Tvrdí, že návrat do vlády by privítal. Robí to, pretože byť ministrom hospodárstva ho naozaj baví a reči o tom, že uteká pred zodpovednosťou, sú len podpásové urážky. Hoci nie je jasné, či považuje za reálnu možnosť, že by sa do vlády vrátil, verejne ju spomenul, čiže aspoň hypoteticky s ňou treba počítať.

Lenže ak platí aj druhá časť jeho posolstva,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie