Denník N

Putin pochoval značku Russia

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

Ak raz bude chcieť byť Rusko vyspelou krajinou, ktorú si zvyšok sveta má za čo vážiť, čaká ju ešte bolestivejší prerod, ako bol ten nemecký.

„Nič sme nestratili a ani nič nestratíme. Naším hlavným ziskom je posilnenie našej suverenity,“ povedal Vladimir Putin na ekonomickom fóre vo Vladivostoku o vojnovom ťažení Ruska proti Ukrajine. Povedal to prezident, ktorý svoju krajinu vtiahol do nezmyselnej vojny proti susedovi, ktorý nikoho neohrozoval. Človek, ktorý poslal svojich vojakov na územie cudzieho štátu zabíjať nevinných ľudí. Muž, ktorý svoje komplexy a nenávisť povýšil nad záujmy občanov, ktorých reprezentuje.

Pravda je však taká, že Rusko jeho vinou stratilo všetko a už nič nezíska. Nie, kým bude na čele krajiny stáť on. Rusko stratilo renomé. To už ani predtým nestálo za veľa, ale dnes je úplne na nule. Ešte pred rokom by tričko s nápisom Russia z futbalového šampionátu 2018 bez zamyslenia vytiahol z nášho rodinného šatníka ktokoľvek a nehanbil by sa ho obliecť. Dnes by si ho na verejnosti neobliekol nikto z nás. Tých šesť písmen sa totiž od 24. februára stalo symbolom vraždenia.

Ešte pred niekoľkými rokmi bol hokejový Slovan súčasťou ruskej KHL. Dnes je predstava, že by v Bratislave hrali ruské kluby, akoby sa „nechumelilo“, absolútne neakceptovateľná.

Veľa ľudí neuvažuje ani len o 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dnes píše

Texty múdrych ľudí, ktorých redakcia poprosila, aby pravidelne písali o tom, čo práve teraz považujú za dôležité, spôsobom, ktorý sa im zdá práve teraz najvhodnejší.

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie