Denník N

Newsfilter: Policajnému prezidentovi došla trpezlivosť a vybehol na Fica

Medzi prvými krokmi môže byť výmena policajného prezidenta Štefana Hamrana. Foto– TASR
Medzi prvými krokmi môže byť výmena policajného prezidenta Štefana Hamrana. Foto– TASR

1. On nám to hovoril. 2. Kováčik sa to snaží uhrať druhýkrát. 3. Heger sa nevymanil, ale vraj má ešte šancu. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. On nám to hovoril

Takú tvrdú odpoveď, akú mu vo štvrtok pripravil Štefan Hamran, zrejme Robert Fico po svojom ďalšom zúrivom výstupe, v ktorom zasa spochybňoval vyšetrovateľov, prokuratúru i súdy, nečakal. Policajnému prezidentovi zjavne došla trpezlivosť a na tlačovke, ktorá bola po jarnom mediálnom turné jeho najsilnejším číslom, expremiéra skritizoval takým spôsobom, že normálny človek by na expremiérovom mieste na danú tému už radšej nič nehovoril.

Nezastávajte sa gaunera! Podľa Hamrana Fico svojimi rečami o zvieratách „bezprecedentne, hrubo, znevažujúco a nechutne“ zaútočil na ľudskú dôstojnosť dotknutých osôb, dokonca aj tých, ktorí boli vo funkciách v čase, keď bol premiérom. Policajný prezident mu pripomenul, že neustále spochybňovanie OČTK je neakceptovateľné, že nemá posudzovať zákonnosť ich činnosti, pretože na to máme zákonné mechanizmy, a tiež že súdy zatiaľ závery vyšetrovateľov potvrdzujú.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dušan Kováčik

Eduard Heger

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Policajný prezident

Komentáre

Teraz najčítanejšie