Denník N

Newsfilter: Kde sú tí ministri, čo budú lepší ako odídenci zo SaS?

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Trojkoalícia ide v ležérnom tempe, náhrady za ministrov za SaS zatiaľ nie sú. 2. Európa je v energetickej vojne s Ruskom, zatiaľ sa z nej nevie vymotať. 3. Dvestosedemdesiat paragrafov nenávisti a my sme sa stále nepoučili. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Trojkoalícia ide v ležérnom tempe, náhrady za ministrov za SaS zatiaľ nie sú

Keď strany vládnej koalície ohlásili, že za odídených ministrov a ministerku zo SaS nominujú odborníkov, a niektorí sa vyjadrovali aj v zmysle, že budú dokonca lepší ako odídenci od liberálov, pôsobilo to tak, že sa pozeráme na jeden z lepších momentov na politickej scéne.

Celkom oprávnene by sa dalo namietať, že minister je predsa len politická funkcia a hlavne v týchto ťažkých časoch by potreboval aj iné ako odborné krytie.

Možno tá úľava bola spôsobená aj tým, že sa spomínali mená, ktoré neurážali ani nevzbudzovali rozpaky. Lebo po kuloároch lietali aj také, čo pôsobili úplne opačne.

Už len dvaja. Lenže prešlo pár dní a všetko je inak. Ako píše kolega Miro Kern, zo štvorice mien, ktoré boli v médiách najviac skloňované – Karel Hirman na hospodárstvo, Rastislav Káčer na zahraničie, Ľudovít Bradáč na spravodlivosť a Daniel Bútora na školstvo –, sa medzitým stala dvojica.

Pohovormi

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Komentáre

Teraz najčítanejšie