Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Kde sú tí ministri, čo budú lepší ako odídenci zo SaS?

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Trojkoalícia ide v ležérnom tempe, náhrady za ministrov za SaS zatiaľ nie sú. 2. Európa je v energetickej vojne s Ruskom, zatiaľ sa z nej nevie vymotať. 3. Dvestosedemdesiat paragrafov nenávisti a my sme sa stále nepoučili. 

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Uľahčite si život jedinečnou aplikáciou. Stačí aplikovať ČSOB SmartBanking. Jedinečná banková aplikácia s lístkami na vlak a MHD, parkovaním, spravodajstvom a e-bločkami.


Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Trojkoalícia ide v ležérnom tempe, náhrady za ministrov za SaS zatiaľ nie sú

Keď strany vládnej koalície ohlásili, že za odídených ministrov a ministerku zo SaS nominujú odborníkov, a niektorí sa vyjadrovali aj v zmysle, že budú dokonca lepší ako odídenci od liberálov, pôsobilo to tak, že sa pozeráme na jeden z lepších momentov na politickej scéne.

Celkom oprávnene by sa dalo namietať, že minister je predsa len politická funkcia a hlavne v týchto ťažkých časoch by potreboval aj iné ako odborné krytie.

Možno tá úľava bola spôsobená aj tým, že sa spomínali mená, ktoré neurážali ani nevzbudzovali rozpaky. Lebo po kuloároch lietali aj také, čo pôsobili úplne opačne.

Už len dvaja. Lenže prešlo pár dní a všetko je inak. Ako píše kolega Miro Kern, zo štvorice mien, ktoré boli v médiách najviac skloňované – Karel Hirman na hospodárstvo, Rastislav Káčer na zahraničie, Ľudovít Bradáč na spravodlivosť a Daniel Bútora na školstvo –, sa medzitým stala dvojica.

Pohovormi

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie