Denník N

Košický newsfilter: Primátor si podľa Transparency robí kampaň za mestské peniaze

Dobrý deň,

čítate výber desiatich najdôležitejších správ z Košíc a okolia za minulý týždeň. Tipy na správy, kritiku či facebookový status týždňa nám posielajte na dusan.karolyi@dennikn.sk.


1. Tiger sedel doma na Ukrajine, ale vystrašil Slovákov

Podľa majiteľa je tiger Talizman prítulný a nikomu by neublížil. Foto – TV JOJ

Tiger, ktorý mal ujsť majiteľovi z Ukrajiny, prekročiť hranice a ohrozovať Slovákov žijúcich v pohraničí, samozrejme, vyvolal rozruch. Dosvedčovať to mal záber z fotopasce na našom území, ktorý zverejnila polícia.

A tak sa do rozsiahlej akcie v ťažkom teréne pozdĺž východnej hranice pustili špeciálne tímy ochranárov.  Jeden prehľadával lesy nad obcou Nová Sedlica, druhý prechádzal po hrebeňoch nad dedinou Brezovec.

„Aj keď ide o mláďa, tak, samozrejme, ono tie zuby a pazúry má dostatočne vyvinuté na to, aby vedelo ublížiť aj človeku,“ varoval hlavný zoológ košickej zoo Patrik Pastorek.

Štáb TV JOJ mal lepší nápad. Išiel za majiteľom tigra na Ukrajinu. A s prekvapením zistil, že šelma je tam. Jej majiteľ Bohdan ju spoznal na fotografii, ktorú zverejnila polícia. „Tu nikde v okruhu 200 kilometrov nie je žiadny iný tiger, iba tento môj. Je u mňa päť mesiacov,“ povedal Bohdan.

Tigrovi dal meno Talizman a ten sa voľne pohybuje okolo domu. „Nikam nechodí, maximálne pôjde do potoka okúpať sa,“ dodal Bohdan a televíznemu štábu ukázal miesto, kde „policajná“ fotografia vznikla. Tvrdí, že je niekoľko mesiacov stará.

Podľa neho si tigra odfotili zvedaví návštevníci, ktorí tam zvyknú chodiť. Otázne je, ako sa fotka dostala k polícii. Slovenská polícia reagovala, že ju dostala od kolegov z Ukrajiny aj s informáciou, že tiger ušiel.


2. Steel aréna je bez ľadu, hokejisti sa presunuli do menšej haly

V Steel aréne boli v júni Majstrovstvá Európy v malom futbale.  FOTO – TASR

Hokejový klub

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Košický newsfilter

Dušan Karolyi raz týždenne zhŕňa dianie v Košiciach.

Slovensko

Teraz najčítanejšie