Denník N

Týždňový newsfilter: Matovič vyhral, Sulík remizoval, Heger prehral

1. Kde sa dvaja bili, tretí prehral. 2. Kto nahradí Sulíka a jeho ministrov. 3. Ceny energií ešte nepoznajú riešenie, ale intenzívne sa hľadá.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Kde sa dvaja bili, tretí prehral

Predseda OĽaNO neustúpil ultimátu SaS a zostal ministrom financií. Ministri za SaS preto začiatkom týždňa podali demisie tak, ako vopred avizovali. Výsledkom je, že Slovensko bude riadiť menšinová vláda. Nebude to prvýkrát v histórii samostatného štátu. Ale prvýkrát sa tak udeje v situácii, keď je vo vláde Igor Matovič. A to je zásadný rozdiel.

Aký veľký, ukázal piatkový status ministra financií, v ktorom svoje „utrpenie“ opäť prirovnal k holokaustu a prenasledovaniu Židov nacistami. Kto má oči, vidí to už dávno, ale zas sa potvrdilo, že Igor Matovič trpí poruchou osobnosti, ktorá ho núti robiť veci, pre ktoré by už v civilizovanejších pomeroch bol mimo politiky. Na Slovensku ho „jeho“ premiér iba mierne napomenul.

Víťazstvo. Napriek ďalšej hanbe, čo si vyrobil, sa tento text začína práve Matovičom, pretože je víťazom krízy. Nestal sa ním však preto, že by bola na jeho strane pravda. A ani preto, že by odohral výbornú politickú hru, na ktorej konci jeho súper musel uznať, že nemal pravdu a ustúpil.

Predseda OĽaNO sa stal víťazom, pretože nebol ochotný akceptovať fakt, že je najnepopulárnejším politikom v krajine, a ťahá tým dole nielen celú vládu, ale aj vlastnú stranu. Vyhral aj preto, lebo medzi jeho blízkymi sa nenašlo dosť ľudí, ktorí by mu dali najavo, že jeho čas sa skončil.

Skutočnosť, že Matovič svojím počínaním škodí sebe ako politikovi a vlastným spojencom, je menší problém. Oveľa väčšou hrozbou je, že ďalej znižuje autoritu štátu a zvyšuje napätie v spoločnosti.

Remíza. Richard Sulík svoj pokus dostať Matoviča z vlády nezvládol. Zle odhadol, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hegerova vláda

Igor Matovič

Inflácia

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Plynová kríza

Komentáre

Teraz najčítanejšie