Denník N

Koľko Žilinkov ešte Matovič prehliadne?

Mária Šofranko, Igor Matovič a Peter Kremský. Foto - TASR
Mária Šofranko, Igor Matovič a Peter Kremský. Foto – TASR

Matovič chcel bojovať s mafiou, ale ustupuje Kollárovi a jeho rodine.

Igor Matovič vyhral voľby, lebo presvedčil ľudí, že bude bojovať s korupciou, mafiou a našimi ľuďmi Roberta Fica.

Po voľbách je to jedna z posledných dvoch vecí, kde má jeho vláda naozaj zmysel. Polícia a špeciálna prokuratúra majú skutočne rozviazané ruky. Tou druhou oblasťou je zahraničná politika. Vláda doteraz stála jednoznačne na správnej strane, čo je v čase ruskej vojny proti Ukrajine ešte cennejšie ako zvyčajne.

Robert Fico a jeho ľudia sa od volieb snažia vyšetrovanie zastaviť alebo aspoň spochybniť. Sú pripravení urobiť čokoľvek a zneužiť na to kohokoľvek, kto im ešte slúži. Najlepšie v polícii, na prokuratúre či súdoch.

Dalo sa to čakať, naozaj im ide o všetko. Stovka ľudí už počula obvinenia, viac ako tridsať už prijalo trest a prvý z bossov Ficovej zločineckej skupiny už počul aj právoplatný rozsudok.

O to viac je prekvapujúce, že im intenzívne pomáha aj Igor Matovič. Nie preto, lebo by bol ich bratom v zločine, ale preto, lebo nezvláda politické remeslo. Neustále bojuje vo svojich nezmyselných osobných vojnách, stále dokola si vyrába nových a nových nepriateľov, presadzuje veci, ktoré sú hlúpe a nakoniec aj neuskutočniteľné. Potom mu nezostáva čas na reálnu politiku a nudnú prácu aj v kľúčovej agende jeho politického bytia.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Komentáre

Teraz najčítanejšie