Denník N

Newsfilter: Novú Hegerovu vládu ohrozujú facebookové statusy, nie referendum

Igor Matovič. Foto N - Vladimír Šimíček
Igor Matovič. Foto N – Vladimír Šimíček

1. Koalícia musí prejsť parlamentným testom 2. Spravodlivosť bude podľa Kollára 3. Referendum predsa bude, aj keď zbytočné

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Koalícia musí prejsť parlamentným testom

Všetky udalosti tohto pondelka blednú pred tým, čo sa stane už v utorok. Týka sa to hlavne výberu nových ministrov, ale aj prezidentkinho rozhodnutia o referende.

V utorok sa môže rozbehnúť scenár, v ktorom budú mená nových ministrov druhoradé a referendum o demisii vlády už nebude potrebné.

Test parlamentom. Sama prezidentka k situácii okolo vládnej krízy povedala, že s napätím očakáva, či sa v utorok podarí otvoriť schôdzu parlamentu. Za otvorenie schôdze sa považuje, keď sa prezentuje väčšina poslancov. Keď sa tak nestane, schôdza sa nekoná. Ak by sa nepodarilo schôdzu parlamentu otvoriť tri mesiace, prezidentka by ho mohla rozpustiť.

Napätie, o ktorom hovorila Zuzana Čaputová, súvisí s tým, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Referendum o predčasných voľbách

Komentáre

Teraz najčítanejšie