Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Novú Hegerovu vládu ohrozujú facebookové statusy, nie referendum

Igor Matovič. Foto N - Vladimír Šimíček
Igor Matovič. Foto N – Vladimír Šimíček

1. Koalícia musí prejsť parlamentným testom 2. Spravodlivosť bude podľa Kollára 3. Referendum predsa bude, aj keď zbytočné

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Uľahčite si život jedinečnou aplikáciou. Stačí aplikovať ČSOB SmartBanking. Jedinečná banková aplikácia s lístkami na vlak a MHD, parkovaním, spravodajstvom a e-bločkami.


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Koalícia musí prejsť parlamentným testom

Všetky udalosti tohto pondelka blednú pred tým, čo sa stane už v utorok. Týka sa to hlavne výberu nových ministrov, ale aj prezidentkinho rozhodnutia o referende.

V utorok sa môže rozbehnúť scenár, v ktorom budú mená nových ministrov druhoradé a referendum o demisii vlády už nebude potrebné.

Test parlamentom. Sama prezidentka k situácii okolo vládnej krízy povedala, že s napätím očakáva, či sa v utorok podarí otvoriť schôdzu parlamentu. Za otvorenie schôdze sa považuje, keď sa prezentuje väčšina poslancov. Keď sa tak nestane, schôdza sa nekoná. Ak by sa nepodarilo schôdzu parlamentu otvoriť tri mesiace, prezidentka by ho mohla rozpustiť.

Napätie, o ktorom hovorila Zuzana Čaputová, súvisí s tým, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Referendum o predčasných voľbách

Komentáre

Teraz najčítanejšie