Denník N

Newsfilter: Mikuláš Dzurinda pripravuje projekt, ktorému by rád vdýchol dušu

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Úspešný expremiér potvrdil, že sa vracia do hry. 2. Vďaka za Michala Handzuša. 3. Máme nových ministrov a poslanec Sme rodina sa priznal k pokusu o ovplyvňovanie vyšetrovania.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Úspešný expremiér potvrdil, že sa vracia do hry

Mikuláš Dzurinda pracuje na novom SDK. To je asi najpresnejšia definícia projektu, na ktorom pracuje. Zatiaľ najotvorenejšie o ňom porozprával v pútavom a dôležitom rozhovore u Zuzany Kovačič Hanzelovej v SME.

Bývalý dvojnásobný premiér v ňom pripomenul svoje silné stránky, ale aj tie slabé. Oplatí sa vidieť celú takmer trištvrtehodinu, ale pre tých, ktorí nemajú čas a chuť, nasleduje krátke zhrnutie.

Vyššia liga. So všetkými prednosťami aj chybami sa preukázalo, že Dzurinda je úplne iná liga ako ktokoľvek, kto sa dnes v slovenskej politike hlási k našej príslušnosti k slobodnému svetu a zároveň riadi túto krajinu.

To však nevyhnutne neznamená, že jeho nový „projekt“ uspeje. A nie je ani také jednoznačné, či môže pomôcť. Pred takmer každými voľbami sa demokratická časť Slovenska upína k novému projektu a všetky do radu zlyhali. Dzurinda hovorí, že teraz je čas na ďalší.

Ako si ho predstavuje. Práve toho sa týka najzaujímavejšia časť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Hokej

Karel Hirman

Mikuláš Dzurinda

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Rastislav Káčer

Sme rodina

Viliam Karas

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie