Denník N

Newsfilter: Mikuláš Dzurinda pripravuje projekt, ktorému by rád vdýchol dušu

Mikuláš Dzurinda. Foto N - Tomáš Benedikovič
Mikuláš Dzurinda. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Úspešný expremiér potvrdil, že sa vracia do hry. 2. Vďaka za Michala Handzuša. 3. Máme nových ministrov a poslanec Sme rodina sa priznal k pokusu o ovplyvňovanie vyšetrovania.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Spoznajte ideologické, historické a geopolitické základy vojny na Ukrajine a jej dôsledky pre Slovensko v knihe Ako Putin stratil Ukrajinu.]

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Úspešný expremiér potvrdil, že sa vracia do hry

Mikuláš Dzurinda pracuje na novom SDK. To je asi najpresnejšia definícia projektu, na ktorom pracuje. Zatiaľ najotvorenejšie o ňom porozprával v pútavom a dôležitom rozhovore u Zuzany Kovačič Hanzelovej v SME.

Bývalý dvojnásobný premiér v ňom pripomenul svoje silné stránky, ale aj tie slabé. Oplatí sa vidieť celú takmer trištvrtehodinu, ale pre tých, ktorí nemajú čas a chuť, nasleduje krátke zhrnutie.

Vyššia liga. So všetkými prednosťami aj chybami sa preukázalo, že Dzurinda je úplne iná liga ako ktokoľvek, kto sa dnes v slovenskej politike hlási k našej príslušnosti k slobodnému svetu a zároveň riadi túto krajinu.

To však nevyhnutne neznamená, že jeho nový „projekt“ uspeje. A nie je ani také jednoznačné, či môže pomôcť. Pred takmer každými voľbami sa demokratická časť Slovenska upína k novému projektu a všetky do radu zlyhali. Dzurinda hovorí, že teraz je čas na ďalší.

Ako si ho predstavuje. Práve toho sa týka najzaujímavejšia časť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Hokej

Karel Hirman

Mikuláš Dzurinda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Rastislav Káčer

Sme rodina

Viliam Karas

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie