Denník N

Vývoj bojov (202. deň): Americký generál varuje, čo všetko sa teraz môže Ukrajincom pokaziť

Volodymyr Zelenskyj navštívil Izium. Foto - Facebook Volodymyra Zelenského
Volodymyr Zelenskyj navštívil Izium. Foto – Facebook Volodymyra Zelenského

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Vývoj bojov môžete odteraz aj počúvať. Audioverzia je dostupná pre predplatiteľov na webe alebo v aplikácii Denník N. Zverejňujeme ju vždy s novým vydaním seriálu.

  • Kde presne a prečo sa Ukrajinci pokúšajú postúpiť ďalej.
  • Čomu sa musí ukrajinská armáda vyhnúť podľa elitného Američana.
  • O rozdiele medzi chersonskou a iziumskou ofenzívou.
  • Počet zabitých ukrajinských vojakov prekročil 10-tisíc.
  • Zelenskyj bol v Iziume.
  • Mapy dňa – Cherson a okolie Iziumu.
  • Videá dňa – anketa s ruskými občanmi o porážke vo vojne; náznak, ako vyzerá rasputica; nekričte Sláva Rusku! v Gruzínsku, vyhodia vás z autobusu; posádka ukrajinského auta sa druhýkrát narodila a ani o tom nevie.

Aj dnes prinášame zhrnutie situácie na bojisku zostavené z informácií rôznych ministerstiev obrany a nezávislých analytikov. Obsahuje zhrnutie situácie na bojisku zostavené z informácií rôznych ministerstiev obrany a nezávislých analytikov. Informácie v tomto texte sú zhrnutím výsledkov bojov za utorok 13. septembra. Aktuálny stav na niektorých miestach už môže byť iný.

Prehľad potvrdených strát je na konci článku.

Postupne sa objavujú nové podrobnosti o veľkosti ruskej porážky pri Iziume. Projekt Oryx za sedem dní napočítal už viac ako sto vizuálne potvrdených stratených tankov. A to sú len tanky. Približne polovica je v použiteľnom stave. Ukrajinci zničili alebo im padli do rúk stovky kusov inej ťažkej techniky.

Olexij Arestovyč tvrdí, že ukoristili dosť techniky na vyzbrojenie jednej tankovej a jednej mechanizovanej brigády. Nezdá sa to byť prehnané tvrdenie, naozaj je množstvo dôkazov, že to tak môže byť. Na porovnanie – úspešnej ofenzívy sa podľa rôznych zdrojov zúčastnilo päť alebo šesť ukrajinských brigád.

A stále nie je koniec – kam sa pokúšajú Ukrajinci prebiť. Ukrajinci v týchto dňoch bojujú o možnosť, aby svoju ofenzívu rozvinuli ďalej do

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vojna na Ukrajine

Vývoj bojov na Ukrajine

Komentáre, Svet

Teraz najčítanejšie