Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Výhovorky nemajú zmysel, zvyšková koalícia si za problém môže sama

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Šok! Menšinová vláda nemá väčšinu. 2. Hegerove šance sú oveľa menšie ako Dzurindove. 3. Väčšine občanov nefunguje mravný kompas.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Uľahčite si život jedinečnou aplikáciou. Stačí aplikovať ČSOB SmartBanking. Jedinečná banková aplikácia s lístkami na vlak a MHD, parkovaním, spravodajstvom a e-bločkami.


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Šok! Menšinová vláda nemá väčšinu

Trvalo to len čosi vyše týždňa, kým vláda Eduarda Hegera zistila, aké to je byť menšinovou. Namiesto hladkého fungovania parlamentu, aké si Heger či jeho predchodca Igor Matovič užívali dva a pol roka, prišiel tvrdý náraz v podobe neochoty bývalých koaličných partnerov z SaS otvoriť septembrovú schôdzu NR SR. Vládna menšina sa môže utešovať tým, že pri ďalšom pokuse o otvorenie, ktorý sa odohrá v utorok, sa už SaS nebude vzpierať, pretože jej pôjde o vlastné zákony a zrejme aj o to, aby nezapadla do spoločnosti smerákov, fašistov a ich dcérskych strán. Lenže táto pomoc bude len podmienečná, podobne ako prípadná pomoc nezaradených poslancov.

Nakoniec ho odblokujú.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie