Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Horší ako tuhá zima budú Kollár s Matovičom

Zamrznutý Dunaj v roku 1928. Zdroj - Archív hlavného mesta SR Bratislavy
Zamrznutý Dunaj v roku 1928. Zdroj – Archív hlavného mesta SR Bratislavy

1. Žilinka si vypýtal disciplinárne stíhanie. 2. Koaličným lídrom je ukradnuté, aká bude zima. 3. Boris Kollár zneužil značku konzervatívcov.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

 Získajte Nový Účet #premodruplanetu až na 36 mesiacov bez poplatku za vedenie.


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Žilinka si vypýtal disciplinárne stíhanie

Kľúčovou agendou generálneho prokurátora sú ešte aj po víkende betónové obrubníky na ladomirovskom cintoríne. Je to tak napriek tomu, že stále pribúdajú nové dôkazy, že hanobenie ruských hrobov bol len podlý a zákerný hoax ruskej ambasády v Bratislave.

V prvom rade tieto dôkazy prichádzajú od starostu obce. Vladislav Cuper vysvetlil, že dôvodom odstraňovania obrubníkov bolo, že sa rozpadali a komplikovali kosenie a údržbu hrobov. Obrubníky odstránili až po telefonickom súhlase od ministerstva vnútra.

Okrem toho priamo potvrdzujú verziu o hoaxe ruskej ambasády aj tri kľúčové inštitúcie: ministerstvo zahraničia, ministerstvo obrany a polícia.

Žilinkovi nič z toho nestačí. Stále trvá na tom, že podozrenia musí preveriť. Sľubuje, že o výsledku bude informovať, ale jeho sľubom je ťažké uveriť, pretože odkedy získal funkciu, tak robí všetko pre to, aby sa verejnosť nedozvedala kľúčové informácie.

Výsledky ruskej propagandy bývajú väčšinou dlhodobé a hlboké. Tentoraz však mali aj jeden okamžitý efekt: starostovi obce prišli vyhrážky násilím. Boli natoľko vážne, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Hegerova vláda

Maroš Žilinka

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie