Denník N

Newsfilter: Horší ako tuhá zima budú Kollár s Matovičom

Zamrznutý Dunaj v roku 1928. Zdroj - Archív hlavného mesta SR Bratislavy
Zamrznutý Dunaj v roku 1928. Zdroj – Archív hlavného mesta SR Bratislavy

1. Žilinka si vypýtal disciplinárne stíhanie. 2. Koaličným lídrom je ukradnuté, aká bude zima. 3. Boris Kollár zneužil značku konzervatívcov.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Žilinka si vypýtal disciplinárne stíhanie

Kľúčovou agendou generálneho prokurátora sú ešte aj po víkende betónové obrubníky na ladomirovskom cintoríne. Je to tak napriek tomu, že stále pribúdajú nové dôkazy, že hanobenie ruských hrobov bol len podlý a zákerný hoax ruskej ambasády v Bratislave.

V prvom rade tieto dôkazy prichádzajú od starostu obce. Vladislav Cuper vysvetlil, že dôvodom odstraňovania obrubníkov bolo, že sa rozpadali a komplikovali kosenie a údržbu hrobov. Obrubníky odstránili až po telefonickom súhlase od ministerstva vnútra.

Okrem toho priamo potvrdzujú verziu o hoaxe ruskej ambasády aj tri kľúčové inštitúcie: ministerstvo zahraničia, ministerstvo obrany a polícia.

Žilinkovi nič z toho nestačí. Stále trvá na tom, že podozrenia musí preveriť. Sľubuje, že o výsledku bude informovať, ale jeho sľubom je ťažké uveriť, pretože odkedy získal funkciu, tak robí všetko pre to, aby sa verejnosť nedozvedala kľúčové informácie.

Výsledky ruskej propagandy bývajú väčšinou dlhodobé a hlboké. Tentoraz však mali aj jeden okamžitý efekt: starostovi obce prišli vyhrážky násilím. Boli natoľko vážne, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Hegerova vláda

Maroš Žilinka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie