Denník N

Včelárka Victoria alebo medailistka v surfingu Ingrid. Na päť trónov európskych monarchií si sadnú ženy

Zľava belgická princezná Elisabeth, švédska princezná Victoria a holandská princezná Catharina-Amalia. Foto - monarchie.be; kungahuset.se; royal-house.nl
Zľava belgická princezná Elisabeth, švédska princezná Victoria a holandská princezná Catharina-Amalia. Foto – monarchie.be; kungahuset.se; royal-house.nl

Vo Švédsku je princezná Victoria populárnejšia ako jej otec kráľ Karol XVI., Elisabeth si zase v Belgicku prešla vojenským výcvikom.

Smrť kráľovnej Alžbety II. upriamila väčšiu pozornosť nielen na britskú kráľovskú rodinu, ale aj na ostatné európske monarchie a kráľovské rodiny, ktoré pozvali na pohreb kráľovnej.

Hoci má zosnulá britská kráľovná už troch mužských nasledovníkov, na čelá piatich najväčších európskych kráľovstiev sa v budúcnosti postavia ženy, pričom väčšina z nich len nedávno prekročila vek 18 rokov.

Kto sú princezné, ktoré zasadnú na trón po storočiach kraľovania mužov?

Švédsko

Popularita 45-ročnej princeznej Victorie vo Švédsku by sa dala prirovnať k popularite princeznej Diany vo Veľkej Británii. Korunná princezná je v krajine dokonca populárnejšia ako jej otec kráľ Karol XVI. a 40 percent Švédov by si ju prialo na tróne viac ako jej otca.

Ľudí si získala aj manželstvom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Britská kráľovská rodina

Svet

Teraz najčítanejšie