Denník N

Newsfilter: Ficova budúcnosť – na tribúne bol kráľom medzi najhoršími, ktorých tu máme

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Pohľad do hlbín frustrovanej duše. 2. Fico hrá v parlamente len na seba a koalícia mu v tom pomáha. 3. Historik usvedčil Žilinku zo šírenia nezmyslov.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Pohľad do hlbín frustrovanej duše

Opozičný Smer zorganizoval pred Prezidentským palácom v Bratislave protest. Oficiálne bol za predčasné voľby, proti vláde a prezidentke, ale v skutočnosti proti Európe a civilizácii.

Každý, kto myslí vážne, že Robert Fico by už nemal nikdy riadiť túto krajinu, by si mal záznam všetkých vystúpení pozorne pozrieť a vypočuť. Ide o jedinečnú príležitosť urobiť si predstavu, akí spojenci expremiérovi zostali a aká budúcnosť by štát s nimi na čele čakala.

Demonštrácia sa začala o piatej. Počet účastníkov postupne rástol. Nočný primátor Bratislavy a bezpečnostný expert Martin Královič o štvrť na sedem odhadoval počet účastníkov protestu na 4- až 5-tisíc. Keďže podľa pôvodného plánu mali začať politici vystupovať o šiestej, veľa ich už asi nepribudlo.

Na to, že išlo o organizované podujatie, na ktoré organizátori zvážali účastníkov z celej krajiny, ide o malý počet. Platilo by to, aj keby prišiel dvojnásobok. Fico však avizuje na 17. novembra oveľa väčšie zhromaždenie a pravdepodobne sa mu ho podarí zorganizovať. Zostávajú dovtedy dva mesiace, počas ktorých bude Smer a jeho spojenci stupňovať nespokojnosť s infláciou a vláda im to bude uľahčovať.

Sám sa zľakol, čo všetko jeho hostia natárali. Dôležitejší ako počet protestujúcich však bol zoznam účastníkov na tribúne. Kým Vladimirovi Putinovi zostali ako spojenci Irán, Sýria, Nikaragua, Venezuela a Severná Kórea, Robertovi Ficovi prišli pomôcť vyhnúť sa trestnému stíhaniu Andrej Danko, fašisti, antivaxeri, dezinformátori a extrémni nacionalisti z rôznych strán.

Nejde o preháňanie, medzi rečníkmi sa v politickej časti demonštrácie (bola aj veľmi nudná „občianska“) predstavil úplný okraj slovenskej politiky, chýbal len Kotleba.

Na záver vystúpil Fico a aj on si uvedomil, že na tribúnu pustil hrozných ľudí. Snažil sa to obhájiť tým, že Smer

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie