Denník N

Newsfilter: Ficova budúcnosť – na tribúne bol kráľom medzi najhoršími, ktorých tu máme

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Pohľad do hlbín frustrovanej duše. 2. Fico hrá v parlamente len na seba a koalícia mu v tom pomáha. 3. Historik usvedčil Žilinku zo šírenia nezmyslov.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Pohľad do hlbín frustrovanej duše

Opozičný Smer zorganizoval pred Prezidentským palácom v Bratislave protest. Oficiálne bol za predčasné voľby, proti vláde a prezidentke, ale v skutočnosti proti Európe a civilizácii.

Každý, kto myslí vážne, že Robert Fico by už nemal nikdy riadiť túto krajinu, by si mal záznam všetkých vystúpení pozorne pozrieť a vypočuť. Ide o jedinečnú príležitosť urobiť si predstavu, akí spojenci expremiérovi zostali a aká budúcnosť by štát s nimi na čele čakala.

Demonštrácia sa začala o piatej. Počet účastníkov postupne rástol. Nočný primátor Bratislavy a bezpečnostný expert Martin Královič o štvrť na sedem odhadoval počet účastníkov protestu na 4- až 5-tisíc. Keďže podľa pôvodného plánu mali začať politici vystupovať o šiestej, veľa ich už asi nepribudlo.

Na to, že išlo o organizované podujatie, na ktoré organizátori zvážali účastníkov z celej krajiny, ide o malý počet. Platilo by to, aj keby prišiel dvojnásobok. Fico však avizuje na 17. novembra oveľa väčšie zhromaždenie a pravdepodobne sa mu ho podarí zorganizovať. Zostávajú dovtedy dva mesiace, počas ktorých bude Smer a jeho spojenci stupňovať nespokojnosť s infláciou a vláda im to bude uľahčovať.

Sám sa zľakol, čo všetko jeho hostia natárali. Dôležitejší ako počet protestujúcich však bol zoznam účastníkov na tribúne. Kým Vladimirovi Putinovi zostali ako spojenci Irán, Sýria, Nikaragua, Venezuela a Severná Kórea, Robertovi Ficovi prišli pomôcť vyhnúť sa trestnému stíhaniu Andrej Danko, fašisti, antivaxeri, dezinformátori a extrémni nacionalisti z rôznych strán.

Nejde o preháňanie, medzi rečníkmi sa v politickej časti demonštrácie (bola aj veľmi nudná „občianska“) predstavil úplný okraj slovenskej politiky, chýbal len Kotleba.

Na záver vystúpil Fico a aj on si uvedomil, že na tribúnu pustil hrozných ľudí. Snažil sa to obhájiť tým, že Smer

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie