Denník N

Svetový newsfilter: Putin mobilizuje, ale neúspech na Ukrajine nie je jeho jediný problém

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

na to, aby sme zistili, aký vplyv bude mať mobilizácia na vojnu na Ukrajine, si ešte musíme počkať niekoľko týždňov či mesiacov. Je to ďalší dôkaz, že Rusko neplánuje ukončiť svoju inváziu – zrejme ani vyhlásením čiastočného víťazstva na východe Ukrajiny. O to dôležitejšie bude, aby Západ ani v zime neprestal podporovať Kyjiv.

Popritom sa však čoraz viac potvrdzuje, že ruské slabosti, ktoré sa ukázali v bojoch na Ukrajine, budú mať dôsledky aj za hranicami Ruska a Ukrajiny.


Európa a Ázia: Putin nemá problémy len na Ukrajine

Putinov útok na Ukrajinu nepriniesol Rusku len izoláciu, sankcie a zničenie predstavy o Rusku ako vojenskej veľmoci. Invázia sa mu nepriamo vypomstila aj problémami na hraniciach a v regióne, ktorý Rusko považuje za oblasť svojho záujmu.

Ruský prezident tak stráca vplyv a vytvára chaos tam, kde nechcel a ťaží z toho jeho sused, ktorý sa už dlhšie snaží zväčšiť svoju moc v strednej Ázii.

O čo ide: Slabosť Ruska už využil

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Joe Biden

Svetový newsfilter

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Volodymyr Zelenskyj

Svet

Teraz najčítanejšie