Denník N

Newsfilter: Stretnú sa Fico, Kollár a Žilinka… a určite to nie je vtip

Robert Fico a Boris Kollár. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico a Boris Kollár. Foto N – Tomáš Benedikovič

1, Na čele strán a inštitúcií sú často ignoranti, klamári a podvodníci. 2. Neznalosť základných faktov nám nebráni mať silný názor. 3. Heger sa zasníval. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Ignoranti, klamári a podvodníci

Nie že by to bola novinka, ale v poslednom čase sa vo verejnom priestore nakopilo toľko zlosti, hlúposti a absurdity, že je to už neznesiteľné. Slovenská politická scéna nebola nikdy ideálna, ale – azda to nie je len spomienkový optimizmus – hľadať v nej nositeľov racionality v nej nebolo nikdy také ťažké.

Nový tribún. Vo výpočte šialeností, samozrejme, nesmie chýbať Robert Fico. Najneskôr od chvíle, keď začal pred štyri a pol rokmi sorosovať, skĺzol na úroveň tých, s ktorými v utorok protestoval pred Prezidentským palácom. Ešte trochu vidno, že sa medzi nimi necíti úplne komfortne, ešte čosi utrúsi na adresu kotlebovcov, ale inak už nič nepredstiera: šíri klamstvá o očkovaní, o vojne, o štátnych inštitúciách. Ak práve nepotrebuje niečo v parlamente, spája sa takmer už len s predstaviteľmi neskrývane nedemokratických strán.

Za hodnoty. Potom je tu víťaz koaličnej krízy Boris Kollár, ktorému sa darí, na čo siahne.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Daniel Lipšic

Hegerova vláda

Maroš Žilinka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie