Denník N

Newsfilter: SaS sa nezbavila Matoviča, keď bola vo vláde, skúša to cez parlament

Igor Matovič. Foto N - Vladimír Šimíček
Igor Matovič. Foto N – Vladimír Šimíček

1. V parlamente je návrh na odvolanie Matoviča, podala ho Zemanová z SaS. 2. Odpudivý vedľajší produkt menšinovej vlády. 3. Trošičku optimizmu pred víkendom: plynu bude na zimu dosť.        

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

 

1. V parlamente je návrh na odvolanie Matoviča, podala ho Zemanová z SaS

V parlamentnej podateľni už majú návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi financií Igorovi Matovičovi. Píše sa v ňom aj to, že minister a predseda najsilnejšej koaličnej strany ruinuje verejné financie, sťažuje činnosť vlády, porušuje ústavu a zákony a správa sa tak, že to vyzerá ako „one-man show”.

Tak ako to už vopred avizovali, návrh podpísali poslanci SaS spolu s poslancami Hlasu a dvomi nezaradenými poslancami – Miroslavom Kollárom a Tomášom Valáškom. Obaja boli kedysi koaličnými poslancami a dnes zastupujú Spolu a Progresívne Slovensko.

Zemanová na tlačovej konferencii povedala, že podľa parlamentných šumov by schôdza o odvolávaní Matoviča mohla byť na budúcu stredu. V každom prípade má predseda parlamentu na zvolanie schôdze sedem dní od podania poslaneckého návrhu.

Igor Matovič zostal vo funkcii ministra financií aj po 30. auguste, preto SaS odišla z vládnej koalície, čo viedlo k vytvoreniu menšinovej vlády.

Matovič na informáciu o tom, že sa chystá jeho odvolanie v parlamente, tradične promptne zareagoval na sociálnej sieti, kde napísal, že čakal na tento dôležitý deň

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie