Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: SaS sa nezbavila Matoviča, keď bola vo vláde, skúša to cez parlament

Igor Matovič. Foto N - Vladimír Šimíček
Igor Matovič. Foto N – Vladimír Šimíček

1. V parlamente je návrh na odvolanie Matoviča, podala ho Zemanová z SaS. 2. Odpudivý vedľajší produkt menšinovej vlády. 3. Trošičku optimizmu pred víkendom: plynu bude na zimu dosť.        

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

 Získajte Nový Účet #premodruplanetu až na 36 mesiacov bez poplatku za vedenie.


Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

 

1. V parlamente je návrh na odvolanie Matoviča, podala ho Zemanová z SaS

V parlamentnej podateľni už majú návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi financií Igorovi Matovičovi. Píše sa v ňom aj to, že minister a predseda najsilnejšej koaličnej strany ruinuje verejné financie, sťažuje činnosť vlády, porušuje ústavu a zákony a správa sa tak, že to vyzerá ako „one-man show”.

Tak ako to už vopred avizovali, návrh podpísali poslanci SaS spolu s poslancami Hlasu a dvomi nezaradenými poslancami – Miroslavom Kollárom a Tomášom Valáškom. Obaja boli kedysi koaličnými poslancami a dnes zastupujú Spolu a Progresívne Slovensko.

Zemanová na tlačovej konferencii povedala, že podľa parlamentných šumov by schôdza o odvolávaní Matoviča mohla byť na budúcu stredu. V každom prípade má predseda parlamentu na zvolanie schôdze sedem dní od podania poslaneckého návrhu.

Igor Matovič zostal vo funkcii ministra financií aj po 30. auguste, preto SaS odišla z vládnej koalície, čo viedlo k vytvoreniu menšinovej vlády.

Matovič na informáciu o tom, že sa chystá jeho odvolanie v parlamente, tradične promptne zareagoval na sociálnej sieti, kde napísal, že čakal na tento dôležitý deň

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Igor Matovič

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie