Denník N

Newsfilter: Fico podporil rozšírenie NATO a neriskuje tým vôbec nič

1. Všetci okrem fašistov a Blahu boli za rozšírenie Aliancie. 2. Mikulec má problém, Česko obnovuje kontroly na hranici. 3. Korčok by mohol fungovať, Dzurinda neláka.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Všetci okrem fašistov a Blahu boli za rozšírenie Aliancie

Slovenský parlament ako takmer posledný schválil pristúpenie Fínska a Švédska do NATO. V prvom prípade 126 hlasmi, v druhom 124.

Ako ukazujú výsledky hlasovania, dôvodom meškania, keď zostávajú už len Maďari a Turci, ktorí hrajú svoje nevkusné hry, nebolo riziko neúspechu, ale fakt, že Národná rada de facto tri mesiace nepracovala. Najskôr boli prázdniny, potom obštrukcie.

Nič sme síce nezmeškali, no vo Fínsku aj Švédsku si určite všimli, že sme si dali zbytočne načas, a nezaujímajú ich naše absurdné dôvody. Napokon, minister obrany Jaroslav Naď minulý týždeň napísal nahnevaný status, v ktorom informoval, že mu znova volal fínsky kolega a pýtal sa, prečo nám to tak dlho trvá. No prečo? Pretože slovenská politika rieši celé leto dovolenky a Matoviča a na dôležité symbolické veci jej už nezostáva čas ani mentálna kapacita.

Kto hlasoval proti a prečo to neurobil aj Fico? Proti bol jediný koaličný politik – Milan Kuriak z OĽaNO, potom fašisti a otec a syn Kuffovci.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Korčok

Migrácia

Mikuláš Dzurinda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Robert Fico

Smer

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie