Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Po tragédii prišiel smútok a za ním zúrivosť

Nehoda na zastávke Zochova v centre Bratislavy. Foto - Polícia SR
Nehoda na zastávke Zochova v centre Bratislavy. Foto – Polícia SR

1. Zákon zo zúrivosti nezachráni životy. 2. Deviati kritici v OĽaNO. 3. Slovensko stále ukazuje, na čej strane je.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Zákon zo zúrivosti nezachráni životy

Tragédia na autobusovej zastávke Zochova v Bratislave, pochopiteľne, prekryla všetko ostatné. Priniesla veľa smútku, ale aj veľa hnevu.

Najväčší smútok musel doľahnúť na rodiny piatich obetí. Smútok sa nedá zmenšiť peniazmi, ale organizátor zbierky pre pozostalých Donio pripomenul, že peniaze môžu pomôcť zmierniť náklady na poslednú rozlúčku s blízkymi či na uzdravovanie zranených.

Hnev bol na rozdiel od smútku intenzívny bez ohľadu na vzťah k obetiam. Mieril hlavne na vinníka nehody Dušana Dědečka, generálneho sekretára Deaflympijského výboru Slovenska. Ten sa rútil svojím autom s 1,6 promile alkoholu v krvi takou šialenou rýchlosťou, že v miernej zákrute vyletel z cesty a nezastavil ho ani vysoký obrubník oddeľujúci zastávku MHD od vozovky.

Hnev sa chvíľami menil na agresiu, ktorá sa prejavovala túžbou lynčovať, alebo preskočil od Dědečka k alkoholu za volantom en bloc. Hnev ovládol niektorých ľudí s obmedzenou schopnosťou sebaovládania natoľko, že prichádzali s rýchlymi závermi a bleskovými riešeniami. Ich reprezentantom bol

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Nehoda na Zochovej

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie