Denník N

Newsfilter: Po tragédii prišiel smútok a za ním zúrivosť

Nehoda na zastávke Zochova v centre Bratislavy. Foto - Polícia SR
Nehoda na zastávke Zochova v centre Bratislavy. Foto – Polícia SR

1. Zákon zo zúrivosti nezachráni životy. 2. Deviati kritici v OĽaNO. 3. Slovensko stále ukazuje, na čej strane je.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Zákon zo zúrivosti nezachráni životy

Tragédia na autobusovej zastávke Zochova v Bratislave, pochopiteľne, prekryla všetko ostatné. Priniesla veľa smútku, ale aj veľa hnevu.

Najväčší smútok musel doľahnúť na rodiny piatich obetí. Smútok sa nedá zmenšiť peniazmi, ale organizátor zbierky pre pozostalých Donio pripomenul, že peniaze môžu pomôcť zmierniť náklady na poslednú rozlúčku s blízkymi či na uzdravovanie zranených.

Hnev bol na rozdiel od smútku intenzívny bez ohľadu na vzťah k obetiam. Mieril hlavne na vinníka nehody Dušana Dědečka, generálneho sekretára Deaflympijského výboru Slovenska. Ten sa rútil svojím autom s 1,6 promile alkoholu v krvi takou šialenou rýchlosťou, že v miernej zákrute vyletel z cesty a nezastavil ho ani vysoký obrubník oddeľujúci zastávku MHD od vozovky.

Hnev sa chvíľami menil na agresiu, ktorá sa prejavovala túžbou lynčovať, alebo preskočil od Dědečka k alkoholu za volantom en bloc. Hnev ovládol niektorých ľudí s obmedzenou schopnosťou sebaovládania natoľko, že prichádzali s rýchlymi závermi a bleskovými riešeniami. Ich reprezentantom bol

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Nehoda na Zochovej

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Komentáre

Teraz najčítanejšie