Denník N

Newsfilter: Vitajte, tarabovci, zbohom, rozpočet

Tarabovci. Foto N - Tomáš Benedikovič
Tarabovci. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Matovič nedokáže civilizovane osláviť ani dôležité politické víťazstvo. 2. Sulík avizuje ochotu rokovať o predčasných voľbách. 3. Polícia chce za mimoriadne tragickú nehodu mimoriadny trest.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vypočujte si rozhovory s odvážnymi whisteblowermi v podcaste Neumlčaní, ktorý pripravuje Úrad na ochranu oznamovateľov.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Matovič nedokáže civilizovane osláviť ani dôležité politické víťazstvo

Igor Matovič zostal ministrom financií. Za jeho odvolanie v parlamente hlasovalo 73 poslancov. Chýbali tri hlasy. Na odvolanie ministra je potrebných 76. Aj bez toho predseda OĽaNO zaznamenal najhorší výsledok, aký má za sebou počas mnohých pokusov o odvolanie opozíciou ktorýkoľvek z jeho kolegov z vlády. A to ešte čoraz väčšia časť koaličných poslancov dáva najavo, že ani podľa nich by už Matovič nemal byť ministrom ničoho, ale s rôznymi vysvetleniami sa ho ešte rozhodli podržať.

Už v pondelok večer deväť poslancov klubu OĽaNO zverejnilo vyhlásenie, ktorého pointou je, že sa Matovič má správať zodpovedne. Jeho doteraz servilný parlamentný fanklub sa tak aspoň trochu otriasol a je len otázkou nekontrolovateľného predsedovho ega, či dá klubu dosť dôvodov rozpadnúť sa. V každom prípade je demonštratívna absencia deviatich vlastných poslancov v takomto dôležitom hlasovaní silným, hoci zatiaľ iba symbolickým odkazom.

Bez rešpektu, ale zato s extrémistami. Aj títo deviati poslanci OĽaNO zjavne vidia, že Matovič je problém, ale pri nich sa ešte dá pochopiť, ak nehlasovali proti vlastnému straníckemu predsedovi. Hanbu si však urobil najmä Juraj Šeliga, ktorý

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

OĽaNO

Richard Sulík

SaS

Za ľudí

Komentáre

Teraz najčítanejšie