Denník N

Newsfilter: Kollár, Matovič, Heger a Taraba sa nám vysmievajú

Boris Kollár a poslanec Tomáš Taraba. Foto - TASR
Boris Kollár a poslanec Tomáš Taraba. Foto – TASR

1. Taraba u ministra. 2. S oslavou prinavrátenia rozumu slovenskej verejnosti opatrne. 3. Krajniak uspel, lekárom skúšajú zalepiť oči.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Spoznajte ideologické, historické a geopolitické základy vojny na Ukrajine a jej dôsledky pre Slovensko v knihe Ako Putin stratil Ukrajinu.]

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Taraba u ministra

Nový minister spravodlivosti Viliam Karas v utorok v podcaste Denníka N V redakcii priznal, že rokoval s Tomášom Tarabom o jeho novelách trestných kódexov.

Predseda strany Život Tomáš Taraba a jeho kolegovia Štefan a Filip Kuffovci nezahlasovali za odvolanie Igora Matoviča z funkcie ministra financií, hoci dve predchádzajúce hlasovania boli za.

Tarabovci, ktorí sa dostali do parlamentu na kandidátke ĽSNS, od otvorenia septembrovej schôdze hlasujú častejšie za vládne návrhy. Po tom, čo podržali Matoviča v kresle ministra, im vzápätí prešiel do druhého čítania návrh, ktorý po referende umožňuje skrátiť volebné obdobie. Krátko nato im prešli ďalšie dva návrhy, ktoré sa týkajú nájmov pozemkov a spotrebnej dane z minerálneho oleja a aj podpory obnoviteľných zdrojov energie a vysokoúčinnej kombinovanej výroby.

Podpredseda klubu OĽaNO Richard Vašečka a poslanec Za ľudí Juraj Šeliga

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Dôchodky a dôchodkový vek

Eduard Heger

Hegerova vláda

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Tomáš Taraba

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie