Denník N

Newsfilter: Taraba s koalíciou, Kollár s opozíciou

Štefan Kuffa a Tomáš Taraba. Foto - TASR
Štefan Kuffa a Tomáš Taraba. Foto – TASR

1. Taraba nebude sedieť v kúte. 2. Promiskuitná nevesta išla zase so Smerom. 3. Mladí poslanci nerobia politike dobrú reklamu. 

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Taraba nebude sedieť v kúte

Eskalovalo to celkom rýchlo. Najprv to bolo zapracovanie návrhov ĽSNS do Matovičovho balíčka, potom prišlo prelomenie prezidentkino veta, čomu pomohli kotlebovci i tarabovci, neskôr ochota pustiť SaS k vode aj za cenu hľadania podpory u spomínanej nezaradenej trojice a od septembrovej parlamentnej schôdze jasná koordinácia a pomoc pri udržaní Igora Matoviča v ministerskom kresle.

Ak sme si však mysleli, že spolupráca bude mať charakter kšeftu – „vy nám podporíte zákony, my vám za to dáme na cestu v rodnej obci“ –, bola to chyba. Spolupráca so stranou Život sa zjavne dostala na oveľa vyššiu úroveň: Tomáš Taraba už predkladá legislatívu, akoby bol členom vlády, a minister spravodlivosti s ním komunikuje, akoby už šlo o legitímneho predstaviteľa koaličnej strany. A ešte horšie je, že ak by jeho návrhy prešli, priestor na korupciu by sa za vlády, ktorá sa stále označuje za protikorupčnú, rozšíril.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

OĽaNO

Sme rodina

Tomáš Taraba

Komentáre

Teraz najčítanejšie