Denník N

Newsfilter: Taraba s koalíciou, Kollár s opozíciou

Štefan Kuffa a Tomáš Taraba. Foto - TASR
Štefan Kuffa a Tomáš Taraba. Foto – TASR

1. Taraba nebude sedieť v kúte. 2. Promiskuitná nevesta išla zase so Smerom. 3. Mladí poslanci nerobia politike dobrú reklamu. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Taraba nebude sedieť v kúte

Eskalovalo to celkom rýchlo. Najprv to bolo zapracovanie návrhov ĽSNS do Matovičovho balíčka, potom prišlo prelomenie prezidentkino veta, čomu pomohli kotlebovci i tarabovci, neskôr ochota pustiť SaS k vode aj za cenu hľadania podpory u spomínanej nezaradenej trojice a od septembrovej parlamentnej schôdze jasná koordinácia a pomoc pri udržaní Igora Matoviča v ministerskom kresle.

Ak sme si však mysleli, že spolupráca bude mať charakter kšeftu – „vy nám podporíte zákony, my vám za to dáme na cestu v rodnej obci“ –, bola to chyba. Spolupráca so stranou Život sa zjavne dostala na oveľa vyššiu úroveň: Tomáš Taraba už predkladá legislatívu, akoby bol členom vlády, a minister spravodlivosti s ním komunikuje, akoby už šlo o legitímneho predstaviteľa koaličnej strany. A ešte horšie je, že ak by jeho návrhy prešli, priestor na korupciu by sa za vlády, ktorá sa stále označuje za protikorupčnú, rozšíril.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

OĽaNO

Sme rodina

Tomáš Taraba

Komentáre

Teraz najčítanejšie