Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: V parlamente už každý podvádza s každým

Boris Kollár. Foto - TASR
Boris Kollár. Foto – TASR

1. Obštrukcie v parlamente opäť zaúradovali, poslanecký zbor odišiel na víkend skôr. 2. Namiesto „dobrých“ rád Dědečkovi sa zamyslime, čo môže urobiť každý z nás. 3. Matovičov fachman Karas úraduje. 

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Obštrukcie v parlamente opäť zaúradovali, poslanecký zbor odišiel na víkend skôr

V Národnej rade, kde by jedni chceli veľmi silne pomáhať ľuďom, iní zase hovoriť o rozklade právneho štátu (rozumej o „prenasledovaní“ našich ľudí) a ďalší sa pridávajú na tú stranu, ktorá im príde vhod, je to čoraz neprehľadnejšie a veľmi dobre si tam počína parlamentný nástroj zvaný obštrukcia.

Dnes sa postaral o to, že Boris Kollár poslal poslancov a poslankyne domov okolo obeda, teda skôr, ako si naplánovali, čo bolo na piatok netradične o 17.00.

Dvakrát sa totiž nepodarilo dosiahnuť uznášaniaschopnosť parlamentu, a to blokovaním zo strany Smeru, Hlasu, SaS a bývalých aj súčasných poslancov ĽSNS. To neumožnilo rokovať o vládnom návrhu na navýšenie štátneho rozpočtu, ktoré by sa malo použiť na jednorazové „prilepšenie“ dôchodcom v novembri a na pomoc firmám aj ľuďom ohrozeným chudobou počas energetickej krízy.

To, čo OĽaNO či Juraj Šeliga zo Za ľudí označujú za neochotu SaS pomôcť najzraniteľnejším, zase saskári, ale aj Hlas považujú za vypísanie bianco šeku pre Matoviča a žiadajú, aby boli jednotlivé položky jedenapolmiliardového navýšenia rozpísané presnejšie.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

OĽaNO

Komentáre

Teraz najčítanejšie