Denník N

Ako to vyzerá v šatni a na pódiu, keď hrajú Bez ladu a skladu s Parou (+ foto)

Turné dvoch skupín, ktoré sa rozhodli osláviť svoje okrúhle výročia naraz, sa blíži do finále. Aký bol koncert v rodnom meste Bez ladu a skladu a aký bude v rodnom meste Pary?

Na koncerty sa obvykle prichádza až krátko pred ich začiatkom. Do trenčianskeho Piano clubu však vchádzame už o piatej. Bez ladu a skladu práve končia zvukovú skúšku a cítiť, že tento večer bude v rámci ich spoločného turné so skupinou Para špeciálny.

6

„Nechcem stresovať, ale dnes hráte doma, chápeš,“ hecuje basgitarista Pary Matúš Vallo speváka Bez ladu a skladu Michala Kaščáka. To sú presne slová, ktoré potrebuje hudobník počuť pár sekúnd pred tým, ako sa chystá vstúpiť na pódium. Špeciálne v meste, z ktorého pochádza. Pomsta sa neodohrá okamžite v zákulisí, ale priamo počas koncertu.

„Je pre nich ťažké zostať hore takto dlho, pre mladých chlapcov. Normálne už spia,“ víta na javisku spevácke posily z Pary pred pesničkou Parné valce Michal Kaščák. „Inak Matúš vymyslel názov Parňáše. Chápete, tridsať rokov hráme seriózne pesničky, potom príde tento výkuk v lososovom svetríku a takto to premenuje.“

Podobné vtipkovanie a podpichovanie sa nezastaví, ani keď je v šatni režisér Juraj Johanides s kameramanmi. Oni nakrúcajú dokument, ktorý by mal mať premiéru na Pohode 2016, my tam zase sedíme preto, lebo chceme namiesto klasickej koncertnej recenzie urobiť fotoreportáž.

3

Spoločné turné sa blíži k záveru, no pozorujeme presný opak

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie