Denník N

Nedeľná nekázeň: Otče náš, ktorý si medzi nami

Petra a "jej deti" na Luniku 9. Foto N – Vladimír Šimíček
Petra a „jej deti“ na Luniku 9. Foto N – Vladimír Šimíček

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Sú v našej krajine deti, ktoré vyrastajú v úplnej biede, v generačnej chudobe. Mnohé chodia bosé. Keď prší, nejdú do školy, lebo by na vyučovaní museli sedieť mokré, nemajú si totiž čo prezliecť a prezuť. Sú šťastní, keď ich s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami navštívime u nich doma a spríjemníme im čas hrami a rôznymi aktivitami, radosť dávajú najavo.  Keď odchádzame, pýtajú sa, či prídeme aj zajtra.

Ak sa má ich situácia zmeniť, treba podporiť ich rodičov, povzbudzovať v každej iniciatíve, v úsilí, aby si napriek trpkým skúsenostiam s odmietnutím pre farbu pleti neprestali hľadať prácu. Tešia sa, keď niekto ocení, s akou láskou sa starajú o svoje deti. Sú vďační, keď im niekto verí. Všetci sa učíme rozumieť, že zmena je proces, žiada si čas, a nastane len vtedy, keď na nej budeme pracovať spolu.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Nedeľná nekázeň

Komentáre

Teraz najčítanejšie