Denník N

Týždňový newsfilter: Toto si chcelo, OĽaNO? 

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Prechádza, čo nechcú, neprechádza, čo potrebujú. 2. Trauma z tragickej havárie pripomenula traumatizujúcu nedôveru k súdom. 3. Hľadá sa riešenie na vysoké ceny energií.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Prechádza, čo nechcú, neprechádza, čo potrebujú

Utorok – Vitajte, tarabovci, zbohom, rozpočet. Streda – Kollár, Matovič, Heger a Taraba sa nám vysmievajú. Štvrtok – Taraba s koalíciou, Kollár s opozíciou. Piatok – V parlamente už každý podvádza s každým.

Úvod tohtotýždňového zhrnutia udalostí tvoria nadpisy newsfiltrov z jednotlivých dní, pretože samy osebe sú výstižným zhrnutím situácie, v akej sa Slovensko ocitlo.

V parlamente panuje bezvládie, nominálni lídri menšinovej koalície (Matovič a Heger) nemajú udalosti pod kontrolou a všetko sa točí okolo Borisa Kollára a Tomáša Tarabu, ktorí sa v tomto bahne cítia najlepšie, a preto najefektívnejšie dokážu presadzovať svoje záujmy.

Na opačnej strane je spomínaný premiér Eduard Heger. Predseda vlády je v hlbokej defenzíve a už sa ani nesnaží predstierať, že je hýbateľom alebo aspoň mediátorom udalostí. Igorovi Matovičovi je zas jedno, že jeho obľúbený koaličný partner (Sme rodina) sa neustále správa ako vysunuté pracovisko strany Smer.

Deň čo deň nová havária.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Ceny energií

Eduard Heger

Hegerova vláda

Igor Matovič

Inflácia

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Robert Fico

Sme rodina

Komentáre

Teraz najčítanejšie