Denník N

Týždňový newsfilter: Toto si chcelo, OĽaNO? 

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Prechádza, čo nechcú, neprechádza, čo potrebujú. 2. Trauma z tragickej havárie pripomenula traumatizujúcu nedôveru k súdom. 3. Hľadá sa riešenie na vysoké ceny energií.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vypočujte si rozhovory s odvážnymi whisteblowermi v podcaste Neumlčaní, ktorý pripravuje Úrad na ochranu oznamovateľov.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Prechádza, čo nechcú, neprechádza, čo potrebujú

Utorok – Vitajte, tarabovci, zbohom, rozpočet. Streda – Kollár, Matovič, Heger a Taraba sa nám vysmievajú. Štvrtok – Taraba s koalíciou, Kollár s opozíciou. Piatok – V parlamente už každý podvádza s každým.

Úvod tohtotýždňového zhrnutia udalostí tvoria nadpisy newsfiltrov z jednotlivých dní, pretože samy osebe sú výstižným zhrnutím situácie, v akej sa Slovensko ocitlo.

V parlamente panuje bezvládie, nominálni lídri menšinovej koalície (Matovič a Heger) nemajú udalosti pod kontrolou a všetko sa točí okolo Borisa Kollára a Tomáša Tarabu, ktorí sa v tomto bahne cítia najlepšie, a preto najefektívnejšie dokážu presadzovať svoje záujmy.

Na opačnej strane je spomínaný premiér Eduard Heger. Predseda vlády je v hlbokej defenzíve a už sa ani nesnaží predstierať, že je hýbateľom alebo aspoň mediátorom udalostí. Igorovi Matovičovi je zas jedno, že jeho obľúbený koaličný partner (Sme rodina) sa neustále správa ako vysunuté pracovisko strany Smer.

Deň čo deň nová havária.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Ceny energií

Eduard Heger

Hegerova vláda

Igor Matovič

Inflácia

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Robert Fico

Sme rodina

Komentáre

Teraz najčítanejšie