Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Kaliňák bránil Brhela, Blaha kázal Putina a Matovič dal rozpočtu meno

Robert Kaliňák. Foto N - Vladimír Šimíček
Robert Kaliňák. Foto N – Vladimír Šimíček

1. Polícia varovala pred novým ruským hoaxom na Slovensku. 2. Matovič dal rozpočtu meno. 3. Ficov Brhel už je pred súdom.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Polícia varovala pred novým ruským hoaxom na Slovensku

V deň, keď slávne ruské vojská zhodili rakety na obyvateľov Kyjiva, Zaporižžie, Dnipra či Žytomyru, vyhlásil poslanec slovenského parlamentu Ľuboš Blaha, že je to len pomsta Moskvy za ukrajinský teror. Použil teda presne tie isté slová, ako vojnový zločinec Vladimir Putin. Keby mal Blaha tú moc a tie možnosti, čo Putin, takisto by poslal na ukrajinských civilistov rakety. Alebo na iných svojich nepriateľov.

V tento istý deň vydala slovenská polícia varovný status, v ktorom píše o novom prvku v ruskej propagande, ktorý sa masívne šíri na tunajších sociálnych sieťach. Nazvala to falošným volaním po mieri. Podľa polície ide o premyslenú a nebezpečnú komunikačnú stratégiu, pretože v prvom momente neodhaľuje podporu Rusku, ale pozitívne zafarbeným slovníkom navodzuje dojem túžby po ukončení vojny. Za slovami o mieri sa však podľa polície skrýva jasná podpora Rusku.

Túto novú ruskú propagandu šíria podľa polície buď

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie