Denník N

Newsfilter: Kaliňák bránil Brhela, Blaha kázal Putina a Matovič dal rozpočtu meno

Robert Kaliňák. Foto N - Vladimír Šimíček
Robert Kaliňák. Foto N – Vladimír Šimíček

1. Polícia varovala pred novým ruským hoaxom na Slovensku. 2. Matovič dal rozpočtu meno. 3. Ficov Brhel už je pred súdom.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Polícia varovala pred novým ruským hoaxom na Slovensku

V deň, keď slávne ruské vojská zhodili rakety na obyvateľov Kyjiva, Zaporižžie, Dnipra či Žytomyru, vyhlásil poslanec slovenského parlamentu Ľuboš Blaha, že je to len pomsta Moskvy za ukrajinský teror. Použil teda presne tie isté slová, ako vojnový zločinec Vladimir Putin. Keby mal Blaha tú moc a tie možnosti, čo Putin, takisto by poslal na ukrajinských civilistov rakety. Alebo na iných svojich nepriateľov.

V tento istý deň vydala slovenská polícia varovný status, v ktorom píše o novom prvku v ruskej propagande, ktorý sa masívne šíri na tunajších sociálnych sieťach. Nazvala to falošným volaním po mieri. Podľa polície ide o premyslenú a nebezpečnú komunikačnú stratégiu, pretože v prvom momente neodhaľuje podporu Rusku, ale pozitívne zafarbeným slovníkom navodzuje dojem túžby po ukončení vojny. Za slovami o mieri sa však podľa polície skrýva jasná podpora Rusku.

Túto novú ruskú propagandu šíria podľa polície buď

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie