Denník N

Slafkovskému oznámili novinku citlivo, Regenda zaujal, keď hral zle. Ako vyzeral veľký deň pre slovenský hokej

Úspešný príbeh Šimona Nemca (vľavo) a Juraja Slafkovského pokračuje, obaja začnú po drafte rovno v NHL. Foto - TASR/Martin Baumann
Úspešný príbeh Šimona Nemca (vľavo) a Juraja Slafkovského pokračuje, obaja začnú po drafte rovno v NHL. Foto – TASR/Martin Baumann

V tímoch NHL bude na začiatku sezóny osem slovenských hokejistov. Nie je to veľa, veď si pamätáme aj časy, keď ich v NHL hralo viac ako tridsať.

Aj tak bol však pondelok 10. októbra veľkým dňom pre slovenský hokej. Až traja hráči, ktorí doteraz nikdy v NHL nehrali, sa totiž dozvedeli, že ich boj o NHL sa skončil úspešne. Je to náznak, že budúcnosť slovenského hokeja by mohla byť lepšia ako súčasnosť.

Vopred sa vedelo, že miesto v svojich tímoch majú isté Erik Černák z Tampy Bay, Tomáš Tatar z New Jersey, Martin Fehérváry z Washingtonu a Jaroslav Halák z New Yorku Rangers. Očakávalo sa to aj u Adama Ružičku z Calgary Flames.

Otázna bola trojica hráčov, ktorým veľmi pomohli tréner Craig Ramsay a generálny manažér Miroslav Šatan. Práve výkony v reprezentácii totiž výrazne posunuli kariéry 18-ročných Juraja Slafkovského so Šimonom Nemcom a 22-ročného Pavla Regendu.

Od včerajška môžeme o všetkých troch hovoriť ako o hráčoch NHL. Je veľmi pravdepodobné, že už tento týždeň odohrajú prvé minúty v najlepšej lige sveta.

Deň, keď sa zo súpisiek škrtali poslední hráči, bol pomerne napínavý.

Dočítate sa:

  • čím sú pre budúcnosť Juraja Slafkovského dôležité hranice 10 a 25 zápasov v NHL;
  • že Regenda najviac zaujal trénera vtedy, keď hral zle;
  • prečo je Nemcovo miesto v tíme New Jersey prekvapením.

Môže to byť NHL len na 9 zápasov

Montreal uzavrel súpisku ako prvý z trojice tímov, ktoré zaujímali slovenských fanúšikov. Tréner Martin St. Louis sa snaží k vývoju hráčov pristupovať citlivo a aj teraz si dal pozor, aby ich zbytočne nevystavil vyhroteným emóciám, aké zažívajú súťažiaci pri vyraďovaní v rôznych talentových šou.

St. Louis si zavolal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

Slafkovského začiatky v NHL

Reportér Denníka N Štefan Bugan na mesiac vycestoval do Kanady, aby pripravil sériu článkov o začiatkoch hokejistu Juraja Slafkovského v klube NHL Montreal Canadiens.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie