Denník N

„Slovan nie je dovolenkový ústav.“ Weiss vyradil troch hráčov a takmer znova zdolal Bazilej

Weiss st. počas zápasu proti Bazileju. Foto - TASR
Weiss st. počas zápasu proti Bazileju. Foto – TASR

Po víkende bola atmosféra v Slovane opäť napätá. V klube prišlo k funkcionárskym zmenám a tréner Vladimír Weiss sa rozhodol pre radikálny rez aj v hráčskom kádri. A to napriek tomu, že Slovanu teraz niekoľko hráčov vypadlo pre zranenie.

V stredu na predzápasovej tlačovej konferencii povedal: „V Bazileji sme hrali dobre, v Trenčíne hrozne. Z toho som vyvodil dôsledky, pretože toto je klub, nie dovolenkový ústav. Viac sa k tomu nebudem vracať. Zajtra to bude iný zápas. Do boja pôjdu tí hráči, o ktorých si myslím, že sú najlepší, najsilnejší, najvernejší, najodhodlanejší.“

Hoci ho čakal ťažký duel s Bazilejom, Weiss vyradil z kádra troch hráčov: Ivana Šaponjića, Ucheho Agba a Richarda Križana. Zároveň rozprával o pár „statočných“, ktorých musel do druhého zápasu s Bazilejom nájsť.

A Slovan viac-menej znova ukázal, že v čase krízy a napätia sa cíti komfortne. Pred týždňom bol pod tlakom v Bazileji. Vedel, že na pôde papierovo najlepšieho tímu v skupine potrebuje bodovať, ak si chcel zachovať nádej na postup zo skupiny. So Žalgirisom Vilnius a Pjunikom Jerevan totiž zaváhal. Napokon prekvapujúco vyhral 2:0, a to po veľmi dobrom výkone.

Na druhý zápas s Bazilejom prišlo na Národný futbalový štadión viac ako 20-tisíc ľudí. Videli zaujímavý futbal a Slovan proti silnejšiemu súperovi opäť siahal po víťazstve.

A Weiss bol spokojný.

Bez šťastného konca

Po

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Európska konferenčná liga

Futbal

ŠK Slovan Bratislava

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie