Denník N

Vývoj bojov (232. deň): Čo radia ruské televízie Putinovi – kobercovo vybombardovať Ukrajinu do temnoty

Ruský bombardér Tu-22M3 počas kobercového náletu v provincii Aleppo v Sýrii. Rovnakú taktiku radia Putinovi aj dnes. Foto – TASR/AP
Ruský bombardér Tu-22M3 počas kobercového náletu v provincii Aleppo v Sýrii. Rovnakú taktiku radia Putinovi aj dnes. Foto – TASR/AP

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vývoj bojov môžete odteraz aj počúvať. Audioverzia je dostupná pre predplatiteľov na webe alebo v aplikácii Denník N. Zverejňujeme ju vždy s novým vydaním seriálu.

  • Ak bude treba, zabijeme ich aj päť miliónov!
  • Ukrajinci sa blížia ku Svatovu, ale zdá sa, že túto jeseň ho už Rusi udržia.
  • Satelit ukázal, ako ruská armáda buduje svoju obranu.
  • Vagnerovci pri Bachmute mierne postúpili.
  • Mapy dňa – Svatovo a Bachmut
  • Videá dňa – zostrihy z vysielania ruských televízií; ako fungujú ruské kamikadze drony; posádka ukrajinského obrnenca sa v priebehu pár sekúnd dvakrát narodila; prečo kadyrovovcov volajú tiktokoví bojovníci alebo ako sa bojuje s lesom.

Informácie v tomto texte sú zhrnutím udalostí za štvrtok 13. októbra. Aktuálny stav na niektorých miestach už môže byť iný.

Ak bude treba, zabijeme ich aj päť miliónov! Týždeň bol v znamení ruských útokov na ukrajinskú infraštruktúru. Po týždňoch porážok na bojisku si provojnová strana v Rusku zvyšovala sebavedomie nad zábermi zničených bytoviek v Zaporožžii, kráterov v parku v Kyjive či na správach o výpadkoch dodávok elektriny vo Ľvive a inde.

Tak, ako potupné úteky v Chersonskej oblasti či pri Iziume a neskôr pri Lymane otriasli morálkou Putinových radikálov, aj teraz nastal v ich rétorike posun. Tentoraz k väčšej agresívnosti. Ukrajinu najnovšie chcú „oslobodiť“ jej zničením. Bez zveličovania, je to naozaj tak. To, čo zaznieva v ruskom verejnom priestore, je jednoducho desivé a pre nás nepredstaviteľné.

Úvod

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vojna na Ukrajine

Vývoj bojov na Ukrajine

Hlavný editor publicistiky Denníka N Roman Pataj a reportéri Vladimír Šnídl a Tomáš Vasilko v seriáli kriticky zhŕňajú aktuálnu situáciu na bojiskách na Ukrajine z informácií rôznych ministerstiev obrany a nezávislých analytikov. Na konci článku vždy pridáva jú prehľad potvrdených strát či videá dňa.

Komentáre, Svet

Teraz najčítanejšie