Denník N

Newsfilter: Matovič vám odkázal, že je na rozdiel od Juraja Vankuliča a Matúša Horvátha hetero a nažive

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Odkaz Igora Matoviča – na rozdiel od nich som hetero a živý. 2. Generálny prokurátor bráni Maroša Žilinku. 3. Zlepšenie práv queer ľudí nebude láskavosť.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Odkaz Igora Matoviča – na rozdiel od nich som hetero a živý

Na piaty deň po vražde Juraja Vankuliča a Matúša Horvátha už nie je reč o vražde, ale o teroristickom čine. Zmena kvalifikácie skutku policajnou jednotkou NAKA nemá len formálnu či signalizačnú funkciu. Môže mať tvrdé právne dôsledky napríklad pre ľudí, ktorí by s činom sympatizovali.

Na piaty deň po teroristickom útoku na queer ľudí sa niektorí politici, úradné celebrity a samozvaní reprezentanti konzervativizmu tvária, akoby obeťami boli oni. Trvalo im ozaj krátko pozbierať sa zo šoku, ktorý určite zažili aj oni, a vrátiť sa k svojej obohratej pesničke o utláčaných kresťanoch a konzervatívcoch. Niektorí dokonca využili verejné zdesenie a túžbu po ochrane práv queer ľudí na to, aby do množiny ohrozených druhov pridali heterosexuálov.

Dalo sa čakať, že tento postoj zaujmú stratené duše Hatrákovej, Kuriaka či Tarabu. Koľkokrát už boli voči druhým necitliví a v pohľade na svet obmedzení, tak prečo nie teraz?

Ak si však v tejto situácii niekto urobil osobný rekord ľudskej malosti, boli to

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie