Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Matovič vám odkázal, že je na rozdiel od Juraja Vankuliča a Matúša Horvátha hetero a nažive

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Odkaz Igora Matoviča – na rozdiel od nich som hetero a živý. 2. Generálny prokurátor bráni Maroša Žilinku. 3. Zlepšenie práv queer ľudí nebude láskavosť.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Odkaz Igora Matoviča – na rozdiel od nich som hetero a živý

Na piaty deň po vražde Juraja Vankuliča a Matúša Horvátha už nie je reč o vražde, ale o teroristickom čine. Zmena kvalifikácie skutku policajnou jednotkou NAKA nemá len formálnu či signalizačnú funkciu. Môže mať tvrdé právne dôsledky napríklad pre ľudí, ktorí by s činom sympatizovali.

Na piaty deň po teroristickom útoku na queer ľudí sa niektorí politici, úradné celebrity a samozvaní reprezentanti konzervativizmu tvária, akoby obeťami boli oni. Trvalo im ozaj krátko pozbierať sa zo šoku, ktorý určite zažili aj oni, a vrátiť sa k svojej obohratej pesničke o utláčaných kresťanoch a konzervatívcoch. Niektorí dokonca využili verejné zdesenie a túžbu po ochrane práv queer ľudí na to, aby do množiny ohrozených druhov pridali heterosexuálov.

Dalo sa čakať, že tento postoj zaujmú stratené duše Hatrákovej, Kuriaka či Tarabu. Koľkokrát už boli voči druhým necitliví a v pohľade na svet obmedzení, tak prečo nie teraz?

Ak si však v tejto situácii niekto urobil osobný rekord ľudskej malosti, boli to

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie