Denník N

Z hviezdneho útočníka je frustrovaný náhradník. Ronaldov pohyb však nie je jediný problém

Cristiano Ronaldo. Foto - TASR/AP
Cristiano Ronaldo. Foto – TASR/AP

Portugalský útočník dal v tejto sezóne iba jeden ligový gól.

V nedeľu proti Newcastlu sa to pre Cristiana Ronalda začalo výborne. Na ligový zápas nastúpil prvýkrát od augusta a pred výkopom mu legendárny Sir Alex Ferguson odovzdal symbolickú cenu za veľký míľnik – 700 gólov v klubovej kariére.

Ten zatiaľ posledný je trochu symbolický. Strelil ho minulý víkend proti Evertonu a pomohol United k víťazstvu 2:1. Bol to ten typ zápasu, keď váš tím nehrá ideálne, ale môžete sa spoľahnúť na elitného strelca, ktorý túži rozhodovať zápasy.

Nebyť však zraneného francúzskeho útočníka Anthonyho Martiala a veľkej dávky zápasov, zostal by Ronaldo tento víkend proti Newcastlu zrejme medzi náhradníkmi.

Ronaldo odchádzal z ihriska v 72. minúte za stavu 0:0 a teatrálnymi gestami dával najavo svoju frustráciu. S trénerom Erikom ten Hagom si na postrannej čiare potriasli rukami, no hlavou neúnavne krútil aj na lavičke náhradníkov. Mal to byť predsa on, kto strelí víťazný gól.

Tréner dôveroval v závere zápasu iným hráčom, ale gól už nikto nestrelil.

„Ten Hag nevyslal dobrý signál, že práve on bol mužom, ktorého nahradil Rashford, keď United potrebovali streliť gól,“ napísal Rob Dawson z ESPN. „Mohli byť síce vopred dohodnutí, ale 37-ročný hráč zjavne nebol s rozhodnutím spokojný.“

Keď sa réžia o pár minút zábermi vrátila na lavičku United, Ronaldo stále prejavoval nespokojnosť. „Môžeme pochopiť, prečo to Ronaldo tak zle znášal. Ak bol na ihrisku niekto, kto dokáže streliť gól z mála šancí, je to on,“ pokračuje Dawson.

Práve striedajúci Rashford zahodil v nadstavenom čase najväčšiu šancu United v zápase.

Situácia, v ktorej sa Ronaldo nachádza, je ilustráciou postupného poklesu výkonnosti a čoraz nižšej dôvery trénera v dôležitých momentoch. Z futbalovej ikony sa stáva frustrovaný náhradník, ktorý dostáva šance hlavne v Európskej lige.

Ronaldov nevýrazný pohyb na ihrisku však nie je jediný problém pre United. Nízke sebavedomie portugalského útočníka pramení z 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Premier League

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie