Denník N

Čekovský z OĽaNO: Matovič sa nemierni, podľa toho sa zariadime

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Ak by v parlamente prešiel zákaz dúhových vlajok, skončil by som v OĽaNO, vraví predseda mediálneho výboru Kristián Čekovský.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Kristián Čekovský (1991) je bývalý novinár, poslanec OĽaNO a predseda výboru pre kultúru a médiá. V rozhovore hovorí:

  • ako si vysvetľuje najnovší status Igora Matoviča,
  • kedy by zvažoval odchod z klubu OĽaNO,
  • či bude hlasovať za zákon o spolužití partnerov,
  • prečo po dvoch rokoch v politike stratil časť ilúzií.

Igor Matovič v nedeľu, štyri dni po úkladnej poprave dvoch mladých ľudí, ktorí zomreli len preto, že patrili k LGBTI+ ľuďom, napísal status, že je „hetero“, cíti sa ako muž a dodal, že „deťom by sme mali v rodine a škole od mala vštepovať úctu k ideálom…, aby mali vo svojom živote nastavený kompas“. Čo nám chcel povedať?

To by som aj ja chcel vedieť. Takéto statusy by boli vtipné, keby neboli smutné. Podľa môjho názoru ide o nepochopenie toho, čo sa stalo. V horšom prípade ide o snahu – možno ďalšiu – rozdeliť spoločnosť aj pri takej udalosti, aká sa stala.

Na ktorú z týchto možností by ste si stavili? Nepochopenie alebo ďalšia snaha o rozdelenie spoločnosti?

Je na mieste sa pýtať Igora Matoviča, ako to myslel. Aby sme sa potom o tri-štyri dni nedozvedeli, že sme si to interpretovali nesprávne.

Video: Poslanec Čekovský: Matovič sa nemierni, zariadime sa
autori: Martina Koník, Dušan Mikušovič

Máme štyri dni po úkladnej vražde z nenávistného motívu. Časť politikov a verejnosti vyjadruje svoje sympatie k LGBTI+ ľuďom, no Igor Matovič píše, že je hetero. Pred dvomi týždňami ste kritizovali vyjadrovanie predsedu OĽaNO k novinárom a volali ste po tom, aby takáto rétorika prestala. Je tento status príkladom, že s ňou končí?

Vyzerá to tak, že nie. Ak sa tento spôsob rétoriky nezmení,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

Médiá

OĽaNO

Rozhovory

V redakcii

  • Rozhovory o politických a spoločenských témach V redakcii vedú každý pracovný deň redaktori Denníka N Monika Tódová, Dušan Mikušovič, Veronika Folentová a ďalší
  • V sobotu vychádza špeciálne vydanie, kde udalosti týždňa s Monikou Tódovou preberajú vybraní členovia redakcie Denníka N
  • Nové vydania publikujeme každý deň okrem nedele ako 1) článok, ako 2) podcast na webe, v aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty a 3) ako video na kanáli Denníka N na youtube.com
  • Ak chcete podporiť autorky a autorov relácie V redakcii Denníka N, objednajte si naše predplatné.

Slovensko

Teraz najčítanejšie