Slafkovský pôjde na farmu, tvrdí informovaný novinár. Nebuďte prekvapení, ak ho nechajú aj na tribúne

Juraj Slafkovský v prvých štyroch zápasoch v NHL nebodoval. Foto - TASR/AP
Juraj Slafkovský v prvých štyroch zápasoch v NHL nebodoval. Foto – TASR/AP

Juraj Slafkovský po prvých štyroch zápasoch v NHL povedal, že sa cíti ako vo sne. „Volal som s kamarátmi a hovorím im: ‚Čaute, večer hrám s Crosbym.‘ Dva dni predtým som im zas volal: ‚Čaute, večer hrám s Ovečkinom.‘ Je to ako sen, ako NHL na play station. Akurát toto je v reálnom živote. Užívam si každú sekundu na ľade.“

Kým si Slafkovský užíva každú sekundu, fanúšikovia aj experti sa sporia, či by tých sekúnd nemalo byť viac. Tréner Martin St. Louis mu v prvých štyroch zápasoch dal najmenší priestor zo všetkých hráčov v tíme. Pri výhre 3:2 po predĺžení proti Pittsburghu ho v posledných minútach ani neposielal do hry, podobne ako pri predošlom domácom zápase proti Torontu (4:3).

Základné štatistiky pre Slafkovského nevyzerajú dobre: štyri zápasy, nula gólov, nula asistencií, jedna strela, jeden mínusový bod a priemerný čas na ľade 10 minút a 41 sekúnd.

Nie sú to čísla, aké fanúšikovia očakávajú od draftovej jednotky. Tieto štatistiky však nehovoria celý príbeh.

Jeho čítanie hry podceňovali

Kým po prvých dvoch prípravných zápasoch ho posielali fanúšikovia na farmu, pretože si mysleli, že na NHL ešte nemá, teraz si prajú, aby