Denník N

Newsfilter: Nepohla nimi ani vražda, nepohne nimi nič

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Pomýlení. 2. Sulík povedal, s kým chce vládnuť. 3. Boris Kollár si to užíva.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Pomýlení

Parlament neposunul do druhého čítania návrh SaS, ktorý by uľahčil elementárne životné situácie nezosobášeným párom rovnakého i rôzneho pohlavia a obratom vrátil Slovensko späť do reality.

Za hlasovalo len 50 zo 133 prítomných poslancov. Návrh získal slabú podporu vládnej koalície, za bolo len 17 zo 47 poslancov OĽaNO, podporili ho Juraj Šeliga aj Jana Žitňanská zo Za ľudí. Podporu získal aj od siedmich z 11 poslancov Hlasu vrátane Petra Pellegriniho. Naopak, za návrh nehlasoval ani jeden z dvadsiatich poslancov Sme rodina ani Smeru.

OĽaNO dalo svojim poslancom pred hlasovaním voľnú ruku. Spolu so Sme rodina hovoria, že koalícia príde s vlastným návrhom.

V skutočnosti mútia vodu. Ak nedokázali zdvihnúť ruku za neškodný návrh SaS, možno považovať zmysluplnú debatu o právach LGBTI+ s predstaviteľmi tejto vládnej koalície za uzavretú. Ak nimi nepohla vražda dvoch mladých queer ľudí, nepohne nimi už nič.

Chápeme, ale.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Hegerova vláda

Igor Matovič

LGBTI+

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Richard Sulík

Komentáre

Teraz najčítanejšie