Denník N

Newsfilter: Vládni konzervatívci sa ubránili radikálom a berú veci s humorom

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. V krčme ich bijú, v parlamente sa im smejú. 2. Viliam Karas ochráni všetkých. 3. Aj v Británii vládnu nekompetentní konzervatívci.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vaše nápady na digitálne riešenia podporí digitálny Smart grant od ČSOB Nadácie.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. V krčme ich bijú, v parlamente sa im smejú

Len deň po tom, čo dve tretiny slovenského parlamentu odmietli pomôcť LGBTI+ ľuďom k ľahšiemu praktickému životu, sa na tom istom mieste odohrala iná zahanbujúca udalosť. Romane Tabák sediacej pod úrovňou Igora Matoviča pripomenul rozdiel vo výške ich pozícií slávnu balkónovú scénu zo Shakespeara. Vzhliadajúc k Matovičovi za rečníckym pultom sa rozhodla podeliť o obraz zo svojho vnútorného sveta so všetkými a povedala, že sú ako Rómeo a Júlia.

Igor Matovič s empatiou sebe vlastnou sa jej vzápätí opýtal, či sa cíti ako Rómeo alebo ako Júlia. Jej odpoveď, že sa cíti ako Júlia, už však takmer zanikla v ich spoločnom piskľavom smiechu.

Scénu uzavrel

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie