Akrobatická lyžiarka Stromková získala na MS bronz v slopestyle

Zuzana Stromková. Foto - Facebook Zuzany Stromkovej
Zuzana Stromková. Foto – Facebook Zuzany Stromkovej

Zuzana Stromková napodobnila úspech snoubordistky Klaudie Medlovej, ktorá pár hodín predtým získala kov bronz v rovnomennej disciplíne.

Slovenská reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Zuzana Stromková získala bronzovú medailu v slopestyle na majstrovstvách sveta v rakúskom Kreischbergu.

Členka klubu Freeski Academy dosiahla životný úspech a výrazne vylepšila svoje doterajšie maximum, ktorým bolo 16. miesto z MS 2013 v Nórsku.

Titul svetovej šampiónky si v tejto olympijskej disciplíne vybojovala Nemka Lisa Zimmermannová výkonom 85,80 b, striebro patrí Britke Katie Summerhayesovej (82,80 b). Stromková získala na treťom mieste 77,60 b.

Priebeh pretekov

Dvadsaťštyriročná slovenská reprezentantka sa prebojovala do šesťčlenného finále z tretieho miesta kvalifikácie s hodnotením 81,80 bodu.

Boje o medaily odštartovali v stredu popoludní za priaznivého počasia a Stromková sa vydala na trať ako tretia v poradí.

V prvej jazde stavila na istotu, no pri jednoduchšom prevedení skokov sa nevyhla drobnému zaváhaniu a so známkou 69,20 b figurovala na priebežnej tretej priečke. V druhom kole ešte vylepšila svoje hodnotenie, ale na prvé dve pretekárky z kvalifikácie Lisu Zimmermannovú a Katie Summerhayesovú to nestačilo.

Slovenský deň

Práve nemecká reprezentantka predviedla skvelý výkon, keď po prvej nevydarenej jazde bola piata, no po druhej sa jasne vyšvihla na čelo poradia.

V treťom kole mala Stromková už pred svojou jazdou istotu medaily, keďže jej súperky z Talianska a Nórska si v bodovom hodnotení neprilepšili.

Stromková napodobnila úspech snoubordistky Klaudie Medlovej, ktorá pár hodín predtým získala kov rovnakého lesku v rovnomennej disciplíne.

finále slopestyle:  1. Lisa Zimmermannová (Nem.) 85,80 b, 2. Katie Summerhayesová (V. Brit.) 82,80, 3. Zuzana STROMKOVÁ 77,60 b, 4. Vilde Johansenová (Nór.) 76,00 b, 5. Silvia Bertagnová (Tal.) 73,20 , 6. Juki Cubotová (Kan.) – neštartovala