Denník N

Vlhová vstupuje do druhej polovice kariéry s posolstvom dôležitým pre každého

Foto - TASR
Foto – TASR

Len ťažko by ste na Slovensku momentálne našli vyhľadávanejšieho človeka ako lyžiarka Petra Vlhová.

Dokazujú to napríklad údaje Google za minulý rok – aj v roku, keď sa zmenil premiér, ľudia najviac vyhľadávali heslo „Petra Vlhová“. Eduard Heger sa umiestnil na štvrtej priečke, Igor Matovič skončil šiesty.

V prvej desiatke boli štyria športovci – tretí bol bývalý hokejista a dnes televízny expert Boris Valábik, piaty golfista Rory Sabbatini, ôsmy cyklista Peter Sagan a deviaty hokejista Juraj Slafkovský.

Už minulý týždeň sme písali o tom, že je veľmi dôležité, aké slová od týchto ľudí zaznievajú vo verejnom priestore. Vtedy sme chválili Juraja Slafkovského st. za to, že zvolil citlivý prístup k svojmu synovi, ktorý bol nervózny pred svojím prvým zápasom v NHL.

Teraz prichádza čas, keď na nás z médií opäť skáče Vlhová, keďže v sobotu začína na prvých pretekoch sezóny – v Söldene ju čaká obrovský slalom.

Ešte pred začiatkom sezóny sa zachovala veľmi zodpovedne k svojej pozícii najvyhľadávanejšej Slovenky.

„Nebojte sa odpovedať úprimne“

Vlhová podnietila na Slovensku živú debatu, keď z tohtoročnej olympiády v Pekingu odišla po tom, ako získala zlato v slalome. Nevyužila možnosť zabojovať o ďalšie medaily v rýchlostných disciplínach.

Už vtedy hovorila, že za tým nebolo len zranenie – s ktorým by sa to dalo odjazdiť -, ale aj veľká únava, fyzická a psychická.

Teraz prezradila, čo nasledovalo po prílete domov. „Je to pravda,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Lyžovanie

Petra Vlhová

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie