Denník N

Vývoj bojov (239. deň): Zaútočia Rusi z Bieloruska? A chystajú niečo zlé pri Chersone? Čo hovorí za a čo proti

Ruskému prezidentovi ukazujú vzorových mobilizovaných vojakov. Foto - Rusko
Ruskému prezidentovi ukazujú vzorových mobilizovaných vojakov. Foto – Rusko

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vývoj bojov môžete odteraz aj počúvať. Audioverzia je dostupná pre predplatiteľov na webe alebo v aplikácii Denník N. Zverejňujeme ju vždy s novým vydaním seriálu.

  • Scenár Bielorusko – koho Rusi sťahujú k Lukašenkovi, ako sa správajú a kde to robia.
  • Scenár Cherson – kto už priehradu pretrhol a komu by to nevyhovovalo.
  • Mapa dňa – ako Rusi vidia záplavy pri Chersone.
  • Videá dňa – ako ruskú armádu ukazujú Putinovi a ako vyzerá na ulici ruského mesta; ako pokračuje oprava mosta na Kryme, ultranízky a riskantný let ukrajinského vrtuľníka; ako dnes vyzerá Antonivský most.

Informácie v tomto texte sú zhrnutím udalostí za štvrtok 20. októbra. Aktuálny stav na niektorých miestach už môže byť iný.

V týchto dňoch súbežne prebiehajú dva procesy, pri ktorých prichádza do úvahy kombinácia rôznych vysvetlení. V oboch prípadoch púšťa balóniky do sveta Rusko a v oboch môže ísť o reálnu aj falošnú hrozbu. Možné je aj to, že v jednom prípade ide o ruskú „maskirovku“ pred niečím veľkým a v druhom o bluf. Problém je, že ak platí táto možnosť, nevieme, ktorý prípad je ktorý.

Konkrétne ide o množiace sa správy, že Rusi opäť zaútočia na severe z Bieloruska a na juhu vyhodia do vzduchu kachovskú vodnú elektráreň. Respektíve, že ich avizované stiahnutie zo západného brehu Dnipra je súčasťou diabolského plánu s neznámym koncom. Dnešná časť Vývoja bojov sa pokúsi zosumarizovať, nakoľko sú tieto scenáre reálne.

Scenár Bielorusko – koho Rusi sťahujú k Lukašenkovi, ako sa správajú a kde to robia. Ak

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vojna na Ukrajine

Vývoj bojov na Ukrajine

Hlavný editor publicistiky Denníka N Roman Pataj a reportéri Vladimír Šnídl a Tomáš Vasilko v seriáli kriticky zhŕňajú aktuálnu situáciu na bojiskách na Ukrajine z informácií rôznych ministerstiev obrany a nezávislých analytikov. Na konci článku vždy pridáva jú prehľad potvrdených strát či videá dňa.

Komentáre, Svet

Teraz najčítanejšie